سه شنبه ۲۸ آیان ۱۳۹۸
سرویس : تولیدی
زمان : ۱۳۹۷/۵/۶ - ۰۵:۰۵
شناسه خبر: ۴۲۹۲۵۳
 
گزارش پاپایا از چهار دهه شهادت طلبی در کورین؛
کورین نقطه طلاقی شهادت و ذلت/حافظان امنیت تا ابد زنده و جاویدهستند/حفاظت از میهن وظیفه هر ایرانی است
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با تبریک و تسلیت شهادت دو تن از حافظان امنیت در منطقه کورین، گفتند: امنت امروز حاصل جان فشانی و گذشت غیور مردان و فرزندان پاک انقلاب است و همه باید برای حفظ این امنیت تلاش کنند.

به گزارش پاپایا ،منطقه کورین از توابع شهرستان زاهدان همواره محل رویارویی مستقیم حافظان امنیت و اشرار مسلح بوده و خاک این منطقه با خون بسیاری از پاسداران و بسیجیان جان بر کف کشورمان گلگون شده است، در این میان یکی از ماه های سال برای همرزمان و دوستان این حافظان امنیت با تلخ ترین خاطرات همراه می باشد، یازدهم تیرماه 1384 شهید جانباز امیر سرتیپ عبدالله دشتی‌زاده به همراه هفت تن از یارانش شهیدان " سروان منصور کاشف"، " سروان حسین علی سرگزی"، " ستوان محمد رضا هادی"، " سرباز وظیفه مهدی خادمی"، " بسیجی علی پودینه"، " بسیجی مجتبی میرشکار" و " بسیجی سید محمد حسین مولایی" در درگیری با اشرار مسلح در منطقه دومک از توابع بخش نصرت آباد زاهدان به فیض شهادت نائل آمدند.

انگار تیرماه برای حافظان امنیت این منطقه زمانی برای شهادت و نثار خون است آری 29 تیرماه 86 بود که بار دیگر خون پاک بهترین فرزندان انقلاب برای دفاع از امنیت این ملت بر زمین ریخته شد تا نام این عزیزان تا ابد در تاریخ پر افتخار این مرز و بوم جچاودانه شود،  ساعانی پس از حضور سردار رحيم صفوي، فرمانده كل سپاه پاسداران وقت در جمع رده‌هاي مختلف سپاه و بسيجيان گردان‌هاي عاشورا، شماري از نيروهاي سپاه كه عصرهمان روز از زاهدان به محل استقرار خود بازمي‌گشتند، با كمين اشرار روبه‌رو  شدند اشرار كه در منطقه كورين زاهدان در پشت كوه‌ها مخفي شده‌ بودند، با شليك يك موشك آر.پي.جي به تويوتا لندكروز حامل نيروهاي سپاه، تمامي هشت سرنشين آن را به شهادت رساندند. پس از اين حادثه كه حوالي ساعت 19:30 پنجشنبه رخ داد، خودرو ديگري براي كمك به اين نيروها به اين منطقه آمد كه اين خودرو تويوتا نيز هدف اشرار قرار گرفت و تعدادي از سرنشينان آن به شهادت رسيده يا زخمي شدند كه در اين مقطع، شمار زيادي از نيروهاي كمكي وارد معركه شده و به درگيري و تعقيب اشرار پرداختند.

در این حادثه خونین یازده تن از حافظان امنیت به نام های شهید مهدي كيخا، شهید مصطفي ميري، شهید محمدرضا عطارزاده، شهید عماد كهوري، شهید محمدرضا احمدي، شهید محمدامين ريگي، شهید قاسم پوراكبري، شهید ابوالفضل اميد پناه، شهید علي اردوني، شهید كامبيز صادقي و شهید اسماعيل يزدان‌پور به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.


هفته گذشته نیز اشرار مسلح و کور دل در یک اقدام تروریستی دو تن از بسیجیان حافظ امنیت در منطقه کورین را به شهادت رساندند تا اوج دشمنی این نوکران استکبار با حافظان امنیت به نمایش در آمده و بار دیگر مردم استان سیستان و بلوچستان را داغ دار کنند، 27تیرماه سال جاری در درگیری بسیجیان طرح امنیت منطقه کورین زاهدان با اشرار مسلح، بسیجیان، شهید علیرضا شه بخش و شهید پرویز شه بخش به شهادت رسیدند تا بار دیگر دشمنان انقلاب بدانند شیعه و سنی آماده جان فشانی برای این مرز و بوم بوده و همه اقوام ایرانی آماده نثار جان در راه امنیت ملت و کشور ایران هستند.

 

تشییع پیکر شهدای طرح امنیت در کورین زاهدان

پیکر مطهر دو بسیجی شهید یک روز پس از شهادت بر دستان مردم شهید پرور روستای شورو بخش کورین از توابع شهرستان زاهدان تشییع و به خاک سپرده شد.

در این مراسم سردار اشعری فرمانده تیپ 110 سلمان فارسی سیستان و بلوچستان ضمن محکوم کردن این حادثه، اظهار داشت: این جانفشانی ها نشان از هوشیاری و آگاهی همیشگی ملت در برابر دشمنان دارد.

وی اظهار کرد: این دو شهید در جهت برقراری امنیت و آسایش مردم منطقه با جان و دل در حال خدمت بودند که با جانفشانی و از خود گذشتگی در درگیری با اشرار مسلح به شهادت رسیدند.

مولوی شه بخش از علمای محلی بخش کورین نیز با اشاره به مقام والای شهیدان، گفت: شهید در هنگام شهادتش تمام هستی خود را به صورت یک جا نثار می کند و قطره وجودش به دریای بیکران هستی مطلق می پیوندد.

وی ادامه داد: دشمنان ما بدانند مردم شیعه و سنی این استان، در کنار هم برای دفاع از مرزهای کشور تا پای جان میجنگند و به شهادت می رسند اما یک وجب از خاکشان را به دشمن نمی دهند.

 

دستگیری عوامل شهادت حافظان امنیت در کورین

در همین رابطه قاسم حسن‌زاده اظهار کرد: بنابر اعلام قرارگاه شهید میرحسینی تیپ 110 سلمان فارسی سیستان و بلوچستان، با تلاش شبانه‌روزی رزمندگان این قرارگاه در منطقه عمومی کورین و استفاده از ظرفیت‌های مردمی در عملیاتی غافلگیرانه دونفر از عوامل شهادت شهیدان «پرویز» و «علیرضا شه‌بخش» که از بسیجییان طرح امنیت بودند، بامداد 31 تیرماه دستگیر شدند.

مسؤول روابط عمومی قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه افزود: از محل اختفای این افراد مقادیری سلاح و مهمات کشف شد.

وی تصریح کرد: تیرماه در درگیری بسیجیان طرح امنیت منطقه کورین زاهدان با اشرار مسلح، بسیجیان علیرضا و پرویز شه‌بخش به شهادت رسیدند.

 

حافظان امنیت فرزندان ایران هستند

مولوی عنایت الله رسولی زاده در گفت و گو با خبرنگار پاپایا ، با تاکید بر اینکه ملت ایران برای دفاع از خاک پاک میهن آماده جانفشانی هستند، اظهار داشت: همه اقوام ایرانی در کنار هم و با وحدت کلمه آماده دفاع از کشور و انقلاب هستند همانگونه ای که تا به امروز با نثار خون خود به آن عمل کرده اند.

وی افزود: شهادت بسیجیان اهل سنت در کورین و شهادت شیعه و سنی در مرز میرجاوه نمونه ای از این گشتن از جان و وحدت ماست.

امام جمعه اهل سنت سرباز با اشاره به اینکه شهادت جوانانمان در مرزها پیامی روشن برای دشمنان دارد، بیان کرد: وقتی خون شیعه و اهل سنت در کنار هم برای دفاع از امنیت منطقه بر زمین ریخته می شود استکبار جهانی به خود میلرزد چرا که آنان می دانند هیچ گاه نمی توانند با تفرقه افکنی وحدت میان اقوام و مذاهب مختلف ایرانی را برهم بزنند.

وی ادامه داد: چهار دهه است که برای امنیت و آرامش ما خون های پاک بسیاری بر زمین ریخته شده است و به برکت همین خون هاست که امروز ایران اسلامی به جزیره ثبات و امنیت در منطقه تبدیل شده است.

رسولی زاده با تاکید بر اینکه ما حامی امنیت و آرامش ملت هستیم، خاطرنشان کرد: امنیت و آرامش مردم یکی از مهمترین و با ارزش‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران است و هر کس که بخواهد آن را برهم بزند دشمن شماره یک ملت ایران خواهد بود.

وی اذعان داشت: تروریست های معاند، اشرار و قاچاقچیان که امنیت این ملت و کشور را برهم میزنند تنها نوکران استکبار و افرادی بی دین هستند که خدا و دین آنها پول پرستی است ما به هیچ عنوان این افراد را از خود ندانسته و ارتباط با آنها را حرام می دانیم.

 

امنیت سیستان و بلوچستان|، خار چشم دشمنان نظام است

مولوی الله داد رئیسی نیز در گفت و گو با خبرنگار پاپایا ، با محکوم کردن حادثه تروریستی کورین، اظهار داشت: به شهادت رسانده بسیجیانی که تنها برای امنیت مردم مشغول خدمت هستند تنها از پست ترین و بی دین ترین افراد بر می آید.

وی افزود: امنیت بالاترین خواسته هر ملتی است و این امنیت و آرامشی که ملت ایران دارند خار چشم دشمنان شده است.

امام جمعه اهل سنت راسک با تاکید بر اینکه مردم سیستان و بلوچستان از اشرار و گروهک های منافق بیزار هستند، بیان کرد: هیچ خانواده ای در استان سیستان و بلوچستان وجود ندارد که از منافقین کور دل و اشرار مسلح ضربه نخورده و یا یکی از اقوامشان در راه دفاع از امنیت کشور به شهادت نرسیده باشد.

وی ادامه داد: دفاع از خاک وطن شیعه و سنی، بلوچ و کرد و فارس و سیستانی و لر نمی شناسد همه ما با وحدت کلمه دوش به دوش هم آماده دفاع از خاک پاک ایران و انقلابمان هستیم.

رئیسی با اشاره به اینکه سپاه و بسیج حامی امنیت در کشور است، خاطرنشان کرد: دشمنان انقلاب این حمایت همه جانبه از امنیت و مردم منطقه را بر نمیتابند و آن را آبی بر آتش افروزی خود می دانند و به همین دلیل است که هر چند وقت با جنایتی تازه میخواهند امنیت را برهم بزنند اما توکل و ایمان این جوانان و مرزداران پوزه دشمنان را به خاک ذلت آشنا کرده است.

 

دفاع از امنیت کشور وظیفه همه اقوام ایرانی است

مولوی راشد آسکانی نیز در گفت و گو با خبرنگار پاپایا ، ضمن تسلیت به خانواده های معظم شهداء و ملت غیور ایران، اظهار داشت: از خودگذشتگی این بسیجیان و مرزداران است که امروزه این امنیت پایدار را برای ما به ارمغان آورده است.

وی افزود: برای این امنیت و آرامش خون های بسیاری بر زمین ریخته شده و آسان به دست نیامده است و به راحتی هم نخواهیم گذاشت عده ای خودفروخته و نوکر استکبار به آن خدشه ای وارد کنند.

امام جمعه حبیبیه با تاکید بر اینکه تامین امنیت تنها وظیفه عده ای خاص نیست، بیان کرد: همه اقوام و افراد باید پا به میدان بگذارند و برای تامین امنیت تلاش کنند و نگذارند عده ای خودفروخته استکبار به کشورمان آسیبی وارد کنند، اگر همه وارد میدان شوند و راه های ارتباطی اشرار و گروهک ها را مسدود کنند و هیچ گونه رفت و آمد فامیلی با آنان نداشته باشند دیگر این دشمنان ملت ایران هیچ جایی را برای خود امن ندیده و جرات نمی کنند به کشور وارد شوند.

وی ادامه داد: بی شک این افراد اقوام و خانواده هایی در ایران دارند که اگر این افراد با آنها قطع رابطه کرده و آنان را به بازگشت به آغوش ملت دعوت کنند بسیاری از جوانان فریب خورده ارتباط شیطانی خود با استکبار را قطع خواهند کرد.

آسکانی با اشاره به اینکه ریختن خون مسلمانان حرام است، اذعان داشت: دین اسلام ریختن خون مسلمانان که هیچ هر انسان بی‌گناه دیگری را حرام اعلام کرده است و این به معنای اتمام حجت با افرادی است که به بهانه های مختلف دستشان را به خون انسان های بی گناه آلوده می کنند.

وی حملات تروریستی به پاسگاه های مرزی و به شهادت رسانده بسیجیان حافظ امنیت در مناطق مختلف استان را نقشه شوم استکبار دانست و گفت: ما این اقدامات ضد بشری و تروریستی را محکوم کرده و اعلام میکنیم که این اشرار و گروهک های معاند از ما جدا بوده و تنها برای منافع خود و اربابان شیطانی خود تلاش میکنند و همه اقوام و مذاهب استان سیستان و بلوچستان آماده مبارزه با آنان و گرفتن انتقام خون پاک فرزندان خود هستند.

 

تروریست ها هیچ جایگاهی در میام مردم ندارند

امام جمعه اهل سنت اسفند دلگان نیز در گفتگو با خبرنگار پاپایا ، اظهار کرد: این چیزه تازه ای نیست از آغازین روزهای انقلاب شکوهمند اسلامی ایران تا به امروز همواره نوکران استکبار به دنبال ضربه زدن به این ملت و کشور بوده اند و هیچ گاه نیز دست از این اقدامات شیطانی خود بر نخواهند داشت.

وی افزود: هر گوشه از خاک ایران به خون پاک شهدای امنیت و آبادانی گلگون شده و بر قداست آن افزوده است.

مولوی بلال مقدسیان با تاکید بر اینکه گروهک های تروریستی و اشرار مسلح دشمنان قسم خورده ما هستن، بیان کرد: این افراد خودفروخته تنها به دنبال تامین خواسته های اربابان شیطانی خود هستند این گونه اعمال شرم آور و شیطانی که از سوی این افراد خودفروخته و بی دین انجام می شود از نظر دین مبین اسلام رده شده است به گونه ای که انجام دهندگان این اقدامات از دین خارج هستند و بدون شک چنین انسان های پست و خودفروخته که مرزبانان اسلام را به شهادت می رسانند نه تنها هیچ جایگاهی در نزد مردم سیستان و بلوچستان ندارند بلکه در بین شیعه و سنی منفور هستند.

وی ادامه داد: امنیت و آبادانی ایران اسلامی برای دشمنان قسم خورده ما غیرقابل تحمل است و به همین دلیل هم هر روز به نقشه ای تازه به دنبال خدشه وارد کردن به این امنیت و آرامش هستند.

مقدسیان با اشاره به اینکه تامین امنیت امری همگانی است، اذعان داشت: باید همه مردم استان همچون گذشته برای تامین امنیت تلاش کنند و هر گونه اطلاعی از ارتباطات و محل تردد و اختفای اشرار و معاندین دارند با نیروهای امنیتی در میان بگذارند.

امام جمعه اهل اسفند دلگان با تاکید بر اینکه خون شیعه و سنی حافظ نظام مقدس جمهوری اسلامی است، تصریح کرد: جوانان شیعه و اهل سنت در لباس بسیج، سپاه، مرزبانی و نیروی انتظامی برای امنیت و آرامش ما خونشان را نثار می کنند و ما نیز برای پاسداشت این گذشت آنان، پیروی راهشان خواهیم بود.


انتهای پیام/

ارسال به شبکه های اجتماعی
کلید واژه های مطلب:
نظرات
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات دریافتی

آخرین اخبار

۱۳۹۷/۵/۹ - ۰۹:۳۶
دلنوشته سرلشکر جعفری/ همگان منتظرتصمیمات انقلابی رئیس جمهور هستند
فرمانده کل سپاه طی دلنوشته ای خطاب به رئیس جمهور تاکید کرد: همگان منتظر تصمیمات انقلابی رئیس جمهور منتخبشان هستند تا از این درگاه نور امیدی به دلهای با ایمانشان بتابد.
۱۳۹۷/۵/۸ - ۱۱:۱۰
دستگاه‌های قضایی با مفسدان اقتصادی برخورد انقلابی کنند/ مردم به عنوان مهمترین سرمایه انقلاب و نظام، از دستگاه قضایی پشتیبانی می‌کنند
سردار غیب‌پرور گفت: مردم خواستار برخورد قاطع و انقلابی مسئولان کشور با مفسدان اقتصادی هستند و قطعاً از اقدامات انقلابی مسئولان و دستگاه‌ قضایی حمایت می‌کنند.
۱۳۹۷/۵/۶ - ۰۶:۵۹
خسارت یک میلیاردی باران به شبکه برق رسانی سرباز و سراوان/سه کودک در سیلاب جنوب استان غرق شدند/ذخیره سازی 7میلیون متر مکعبی آب پشت سدهای سیستان و بلوچستان/چاه های استان جانی دوباره گرفت
بارش باران که از 25تیرماه در شهرستان های جنوبی سیستان و بلوچستان آغاز شده و همچنان به صورت پراکنده تداوم دارد، باعث طراوت طبیعت این مناطق شد و غبار را از چهره این استان شست.
۱۳۹۷/۵/۶ - ۰۵:۲۳
مدیریت حاشیه‌نشینی بدون حل مشکل مهاجرت ممکن نیست/ ایجاد اشتغال پایدار حلال مشکلات استان/اشتغال پایدار زمینه ساز تامین امنیت است/ تامین امنیت، پیش فاکتور حل مشکلات روستاییان
سرپرست پیشگیری های امنیتی و وضعی دادگستری کل استان سیستان و بلوچستان گفت: مسئولان باید از نزدیک با مشکلات روستائیان و حاشیه نشینان مناطق مختلف استان آشنا شوند و این مهم نیز تنها با حضور در جمع آنان می...
۱۳۹۷/۵/۶ - ۰۵:۰۵
کورین نقطه طلاقی شهادت و ذلت/حافظان امنیت تا ابد زنده و جاویدهستند/حفاظت از میهن وظیفه هر ایرانی است
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با تبریک و تسلیت شهادت دو تن از حافظان امنیت در منطقه کورین، گفتند: امنت امروز حاصل جان فشانی و گذشت غیور مردان و فرزندان پاک انقلاب است و همه باید برای حفظ این امنیت ت...
۱۳۹۷/۵/۵ - ۲۰:۱۷
شهادت یک مرزبان در مرز جکیگور + تصویر
شهید مجتبی عارفی از پرسنل هنگ مرزی جکیگور حین خدمت‌رسانی به مرزبانان و پاسداری از مرز‌های جمهوری اسلامی ایران در هنگ مرزی جکیگور آسمانی شد.
۱۳۹۷/۵/۳ - ۰۶:۳۲
فعالیت گروهک های معاند و حمل سلاح های غیرمجاز بزرگترین مشکل منطقه/بازگشایی گذرگاه های مرزی نقش مهمی در بهبود معیشت و افزایش امنیت دارد/راهکارهای پیشگیرانه باید در کنار موارد تنبیهی به کارگیری شود
دادستان شهرستان سرباز گفت: استفاده از ظرفیت گذرگاه های مرزی میتوان نقش مهمی در بهبود معیشت مردم داشته باشد و جلوی پیوستن جوانان این منطقه به گروهک های معاند را سد کند.
۱۳۹۷/۵/۳ - ۰۶:۲۰
حفظ حجاب بهترین راه برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی/عفاف و حیا، تنها مختص زنان نیست/ ترویج بی حجابی از مهمترین نقشه های استکبار جهانی است
معاون فرهنگی دادگستری کل استان سیستان و بلوچستان گفت: حجاب و عفاف بهترین راه برای دوری از گناه و حفظ خانواده ها از آسیب های اجتماعی است و تضمین کننده امنیت روانی جامعه می‌باشد.
۱۳۹۷/۵/۲ - ۰۹:۰۰
لزوم آسفالت 700 کیلومتر از راه‌های روستایی
سرپرست فرمانداری شهرستان سرباز گفت: 700 کیلومتر از راه‌های روستایی این شهرستان نیازمند تخصیص اعتبار، زیرسازی و آسفالت هستند.
۱۳۹۷/۵/۲ - ۰۸:۲۸
شورای نگهبان چشم بیدار ملت و حافظ نظام اسلامی/شورای نگهبان نمادی از مردم سالاری دینی است
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: جایگاه ویژه شورای نگهبان موجب شده تا به عنوان بهترین نگهبان در برابر نقشه های دشمنان عمل کرده و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را از آسیب های دا...
بیشتر

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها