پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸
سرویس : تولیدی
زمان : ۱۳۹۷/۵/۱ - ۱۰:۲۳
شناسه خبر: ۴۲۹۲۴۶
 
در گفت و گو با علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان عنوان شد:
شیعه و سنی آماده دفاع از انقلاب هستند/دشمنان چشم دیدن امنیت ایران را ندارند/گروهک های تروریستی هیچ جایگاهی در میان مردم ندارند/پاکستان باید پاسخگوی خون عزیزان ما باشد
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با محکوم کردن اقدامات تروریستی گروهک های معاند در مرزهای شرقی کشور، از دولت پاکستان خواستند تا یک بار برای همیشه موضع خود را در برابر این جنایات روشن کند.

مولوی عنایت الله رسولی زاده در گفت و گو با خبرنگار پاپایا، با محکوم کردن حادثه تروریستی میرجاوه، اظهار داشت: دشمنان و بدخواهان این ملت و انقلاب همواره به دنبال ضربه زدن به ما هستند حوادث تروریستی کورین و میرجاوه نیز یکی از همین اقدامات ضد انسانی گروهک هایی است که از سوی استکبار جهانی حمایت می شوند.

وی افزود:  دشمنان انقلاب که دیگر به اوج ناتوانی رسیده اند می خواهند با انجام اینگونه اقدامات کور، کشور را ناامن جلوه داده و به اهداف پلید خود برسند اما جوانان جان بر کف این مرز و بوم همواره ثابت کرده اند که با قدرت در برابر استکبار ایستادگی می کنند و اجازه نمی دهند تا هیچ بد خواهی از مرزهای این کشور عبور کرده و به مردم آسیب برساند.

امام جمعه اهل سنت شهرستان سرباز با تاکید بر اینکه استکبار حامی اصلی گروهک های معاند است، بیان کرد: هیچ فرد و گروهی وجود ندارد که واقعاً حامی حقوق مردم ایران باشد و تمامی این گروهک های معاند تنها به دنبال رسیدن به اهداف شوم خود بوده و می خواهند خود را به اربابان استکباری خود ثابت کنند.

وی ادامه داد: از آغازین روزهای انقلاب شکوهمند اسلامی ایران تا به امروز دشمنان قسم خورده ملت ایران به دنبال ضربه زدن به انقلاب اسلامی بوده اند چرا که این ملت و نظام را سد بزرگی بر سر راه اقدامات شیطانی خود دیده و از ما وحشت دارند.

رسولی زاده با اشاره به اینکه گروهک های تروریستی حامی اهل سنت نیستند، اذعان داشت: به هیچ عنوان این افراد جیره خوار حامی اهل سنت نبوده و نیستند آنان حتی مسلمان نیستند چرا که به هیچ یک از قوانین اسلامی پایبند نبوده و به راحتی خون انسان های بیگناه را بر زمین می ریزند.

وی خاطر نشان کرد: ایران جزیره ثبات و امنیت در منطقه خاور میانه است و دشمنان چشم دیدن این ثبات و امنیت را ندارند پس با اجیر کردن افراد خودفروخته و بی دین دست به اقدامات تروریستی می زنند تا مرزهای کشور را ناامن جلوه دهند که به یاری خدا تا به امروز موفق به انجام این کار نشده اند.

این مدرس حوزه علیمه اهل سنت با تاکید بر اینکه شیعه و سنی برای دفاع از این مرز و بوم جانشان را فدا می کنند، گفت: ما به عنوان علمای اهل سنت با هر اقدامی که عامل ناامنی و یا تهدید برای امنیت مردم و انقلاب شکوهمند اسلامی ایران است مخالف بوده  و هرآن چیزی که خلاف موازین شرعی و قانونی کشور است را حرام می دانیم.

وی ادامه داد: به شهادت رساندن مرزبانان که برای امنیت این ملت در بدترین شرایط آب و هوایی خدمت می کنند و مرتکب هیچ جرم و گناهی نشده اند حرام است و این اقدامات تروریستی بهترین سند برای نشان دادن کفر ‌ این گروهک های تروریستی است.

رسولی زاده در پایان با اشاره به اینکه ملت ایران تا ابد از نظان و کشور خود دفاع خواهند کرد، تصریح کرد: شیعه و سنی تا پای جان برای دفاع از این مرز و بوم آماده بوده و اجازه نخواهند داد افراد خودفروخته و نوکران شیطان بزرگ به این آب و خاک دست درازی کنند و همان گونه که تا کنون خون جوانان بیگناه شیعه و اهل سنت در کنار هم برای دفاع از این انقلاب ریخته شده است تا ابد با وحدت و برادری از این کشور دفاع خواهیم کرد.

 

تروریست ها به دنبال ناامن جلوه دادن کشور هستند

مولوی عبدالقهار میربلوچزهی در گفت و گو با خبرنگار پاپایا، ضمن محکوم کردم اقدام تروریستی در مرز میرجاوه و حادثه شهادت بسیجیان کورین، اظهار کرد: بی شک تروریست های خودفروخته به دنبال پیاده سازی  سیاست های دشمنان قسم خورده نظام جمهوری اسلامی هستند چرا که امنیت و آرامش ملت ایران همچون خاری در چشمان آنهاست و هدف آنها برهم زدن نظم و امنیت کشور و ایجاد سوءتفاهم و تفرقه بین مردم است .

وی افزود: دشمنان قسم خورده انقلاب تلاش دارند با ایجاد رعب و وحشت، حضور مردم را در صحنه های مختلف اجتماعی سیاسی کمرنگ کرده و با القاء حس ناامنی، ملت را دلسرد کنند که اقدامات اخیر گروهک های خودفروخته نیز در همین راستا بوده است.


امام جماعت مسجد علی بن ابی طالب(ع) شهرستان میرجاوه با اشاره به اینکه پاکستان باید پاسخگوی اقدامات تروریستی در مرزهای ایران باشد، بیان کرد: کشور پاکستان باید پاسخگوی هرگونه اقدام تروریستی در منطقه باشد چرا که خاک این کشور به خانه امن گروهک های تروریستی تبدیل شده و آنان با استفاده از این کشور اقدامات تروریستی خود را انجام می دهند.

 

پاکستان باید موضع خود را مشخص کند

مولوی الله داد رئیسی نیز در گفت و گو با خبرنگار پاپایا، با محکوم کردن حادثه تروریستی در مرز میرجاوه، اظهار کرد: بی شک عاملین اصلی اینگونه اقدامات تروریستی در مرزهای ایران همان  دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند که چشم دیدن امنیت و آرامش ملت ایران را نداشته و برای برهم زدن آن دست به هر اقدامی می زنند.

وی افزود: گروهک های تروریستی تحت حمایت مستقیم آمریکا و عربستان بوده و این کشورهای استکباری با حمایت های مالی و تسلیحاتی خود می خواهند مرزهای ایران را ناامن جلوه داده و از آن بهره برداری سیاسی کنند.

امام جمعه اهل سنت راسک با تاکید بر اینکه اهل سنت به شدت اقدامات تروریستی وهابیون و نوکران استکبار را محکوم می کنند ، بیان کرد: شیعه و سنی دوش به دوش هم و با وحدت کلمه اقدامات گروهک های معاند را محکوم می‌کنند و از مسئولین میخواهند تا در برابر این اقدامات تروریستی به کشور پاکستان فشار بی آورند تا پاکستان یک بار برای همیشه موضع خود را مشخص کرده و همراه و همگام با نیروهای امنیتی ایران این تروریست ها را دستگیر کند.

وی ادامه داد: ما اقدامات تروریستی دشمنان قسم خورده انقلاب را بی پاسخ نخواهیم گذاشت گروهک های معاند و اربابان غربی عربی آنها باید بدانند که ما تعرض بیگانگان به خاک کشورمان و به شهادت رساندن مرزبانان غیور میهن را بی جواب نخواهیم گذاشت و در پیامی روشن و مقتدر به جهانیان اعلام می کنیم که هرگز چنین اقدامات تروریستی نمی تواند وحدت شیعه و سنی را برهم بزند.

رئیسی با اشاره به اینکه تروریست های معاند هیچ بویی از اسلام نبرده اند، خاطرنشان کرد: این تروریست ها هیچ جایی در دین اسلام ندارند و اقداماتشان گواهی بر کفر و بی دینی آنهاست چراکه ما به عنوان علمای اهل سنت با هر چیزی که عامل ناامنی و یا تهدید برای امنیت ملت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شود و یا اینکه خلاف موازین شرعی و قانونی کشور باشد مخالف هستیم چراکه کشتن افراد بی دفاع و بیگناه از نظر شرعی محکوم و حرام است و کسی که دست به چنین اقدامی بزند تا ابد گرفتار خشم خداست.

وی با عرض تبریک و تسلیت به خانواده شهدای مرزبان، تصریح کرد: به خانواده های این عزیزان می گوییم که ما شیعه و سنی با وحدت ابدی خود پاسدار خون این عزیزان خواهیم بود.

این عالم اهل سنت سیستان و بلوچستان گفت: مدعیان حقوق بشر که خود بزرگترین دشمنان انسانیت هستند از حامیان اصلی این گروهک های تروریستی هستند، شیطان بزرگ همواره به دنبال ایجاد ناامنی در کشورهای مسلمان است، کشور پاکستان نیز در راستای فرامین استکبار جهانی و آل سعود است که برای مقابله با این گروهک ها کاری نکرده و در برابر اقدامات جنایتکارانه آنها سکوت کرده است.

 

تروریست ها هیچ جایگاهی در میام مردم ندارند

امام جمعه اهل سنت اسفند دلگان نیز در گفتگو با خبرنگار پاپایا، با محکومیت اقدام تروریستی نوکران استکبار در میرجاوه که منجر به شهادت و زخمی شدن تعدادی از مرزبانان غیور کشورمان شد، اظهار کرد: استکبار همواره به دنبال ناامن جلوه دادن ایران بوده و اینک نیز با به شهادت رساندن مرزبانان غیور شیعه و سنی ایران می خواهند مرزهای کشورمان را ناامن جلوه دهند تا به اهدف شوم و پلید خود برسند.

وی افزود: دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی ایران به دنبال اختلاف انداختن میان اقوام و مذاهب مختلف هستند تا این منطقه را ناامن کرده و از آن بهره برداری سیاسی کنند.

مولوی بلال مقدسیان با تاکید بر اینکه گروهک های تروریستی نه تنها حامی ملت نیستند بلکه دشمنان قسم خورده ما هستن، بیان کرد: این گونه اعمال شرم آور و شیطانی که از سوی این افراد خودفروخته و بی دین انجام می شود از نظر دین مبین اسلام رده شده است به گونه ای که انجام دهندگان این اقدامات از دین خارج هستند و بدون شک چنین انسان های پست و خودفروخته که مرزبانان اسلام را به شهادت می رسانند نه تنها هیچ جایگاهی در نزد مردم سیستان و بلوچستان ندارند بلکه در بین شیعه و سنی منفور هستند.

وی ادامه داد: ایران در میان آتش و خون خاورمیانه، به عنوان جزیره ثبات منطقه شناخته می شود و این امنیت پایدار و وحدت اقوام مختلف در ایران است که خار چشم دشمنان شده و خواب آرام را از آنان گرفته است، بی شک تمامی اقدامات تروریستی که در مرزهای کشور به وقوع می پیوندد نیز حاصل همین ناامیدی دشمنان از ضربه زدن به انقلاب است.

امام جمعه اهل سنت اسفند دلگان در پایان با تاکید بر اینکه این اقدامات وحدت ملت را افزایش می دهد، تصریح کرد: این اقدامات کور نه تنها نمی تواند امنیت و وحدت را تحت تاثیر قرار دهد بلکه موجب افزایش وحدت میان مردم منطقه می شود همانگونه ای که در اقدام تروریستی اخیر خون شیعه و اهل سنت برای امنیت کشور در هم آمیخت.

 

خون شهدا وحدت را مستحکم می کند

مولوی راشد آسکانی نیز در گفت و گو با خبرنگار پاپایا، ضمن تسلیت به خانواده های معظم شهداء و ملت غیور ایران و محکوم کردن حادثه تروریستی میرجاوه، اظهار کرد: حادثه تروریستی تلخ و دردناک مرز میرجاوه  که منجر به شهادت و جانبازی تعدادی از بهترین فرزندان این آب و خاک شد را به مقام معظم رهبری و همچنین بازماندگان آن عزیزان تبریک و تسلیت عرض کرده و به جنایتکاران می گوییم که این اقدامات نمی تواند به امنیت کشور و وحدت ملت ایران خدشه ای وارد کند.

وی افزود: در این حادثه غم انگیز و تروریستی جوانانی به شهادت رسیدند که حافظ مرزهای کشورمان بوده و هیچ گناهی نداشته اند به جز اینکه اقداماتشان خار چشم دشمنان نظام بوده است و تنها از مرزها و کیان جمهوری اسلامی ایران در حال پاسداری بودند و همین موضوع نیز موجب شده تا روباه صفتان استکباری خونشان را حلال بدانند.

امام جمعه اهل سنت حبیبیه با تاکید بر اینکه خون شیعه و سنی حافظ نظام مقدس جمهوری اسلامی است، بیان کرد: دشمن ملت شریف ایران همواره با چنین اقداماتی به دنبال  خدشه وارد کردن به وحدت مردم استان هستند  اما ما به آنان خواهیم گفت که این آرزو را به گور خواهید برد چرا که خون شهید هیچگاه پایمال نمی شود و این حوادث قطعاً وحدت مسلمانان را بیشتر می کند و موجب رسوا شدن آنها خواهد شد.

وی ادامه داد: ملت شریف ایران نیز باید همچون همیشه با هوشیاری کامل عمل کنند تا نقشه های شوم دشمنان انقلاب نقش بر آب شود، این حادثه اخیر نیز بی هیچ شک و تردیدی با آمریکا و اسرائیل رابطه مستقیم داشته است چرا که این دشمنان قسم خورده ما همواره با تشکیل گروهک های کوچک از افراد فریب خورده و بی دین تلاش دارند با اقدامات خرابکارانه به نظام ضربه وارد کنند.

آسکانی در پایان پاکستان را مقصر اصلی حوادث این چنینی دانست و تصریح کرد: دولت مردان ما باید به صورت جدی به پاکستان اخطار بدهند که در صورت تکرار چنین اقداماتی جمهوری اسلامی مستقیما وارد عمل شده و دشمنان را تا عمق خاک این کشور تعقیب و تار و مار می کند.

 


انتهای پیام/

ارسال به شبکه های اجتماعی
کلید واژه های مطلب:
نظرات
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات دریافتی

آخرین اخبار

۱۳۹۷/۵/۹ - ۰۹:۳۶
دلنوشته سرلشکر جعفری/ همگان منتظرتصمیمات انقلابی رئیس جمهور هستند
فرمانده کل سپاه طی دلنوشته ای خطاب به رئیس جمهور تاکید کرد: همگان منتظر تصمیمات انقلابی رئیس جمهور منتخبشان هستند تا از این درگاه نور امیدی به دلهای با ایمانشان بتابد.
۱۳۹۷/۵/۸ - ۱۱:۱۰
دستگاه‌های قضایی با مفسدان اقتصادی برخورد انقلابی کنند/ مردم به عنوان مهمترین سرمایه انقلاب و نظام، از دستگاه قضایی پشتیبانی می‌کنند
سردار غیب‌پرور گفت: مردم خواستار برخورد قاطع و انقلابی مسئولان کشور با مفسدان اقتصادی هستند و قطعاً از اقدامات انقلابی مسئولان و دستگاه‌ قضایی حمایت می‌کنند.
۱۳۹۷/۵/۶ - ۰۶:۵۹
خسارت یک میلیاردی باران به شبکه برق رسانی سرباز و سراوان/سه کودک در سیلاب جنوب استان غرق شدند/ذخیره سازی 7میلیون متر مکعبی آب پشت سدهای سیستان و بلوچستان/چاه های استان جانی دوباره گرفت
بارش باران که از 25تیرماه در شهرستان های جنوبی سیستان و بلوچستان آغاز شده و همچنان به صورت پراکنده تداوم دارد، باعث طراوت طبیعت این مناطق شد و غبار را از چهره این استان شست.
۱۳۹۷/۵/۶ - ۰۵:۲۳
مدیریت حاشیه‌نشینی بدون حل مشکل مهاجرت ممکن نیست/ ایجاد اشتغال پایدار حلال مشکلات استان/اشتغال پایدار زمینه ساز تامین امنیت است/ تامین امنیت، پیش فاکتور حل مشکلات روستاییان
سرپرست پیشگیری های امنیتی و وضعی دادگستری کل استان سیستان و بلوچستان گفت: مسئولان باید از نزدیک با مشکلات روستائیان و حاشیه نشینان مناطق مختلف استان آشنا شوند و این مهم نیز تنها با حضور در جمع آنان می...
۱۳۹۷/۵/۶ - ۰۵:۰۵
کورین نقطه طلاقی شهادت و ذلت/حافظان امنیت تا ابد زنده و جاویدهستند/حفاظت از میهن وظیفه هر ایرانی است
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با تبریک و تسلیت شهادت دو تن از حافظان امنیت در منطقه کورین، گفتند: امنت امروز حاصل جان فشانی و گذشت غیور مردان و فرزندان پاک انقلاب است و همه باید برای حفظ این امنیت ت...
۱۳۹۷/۵/۵ - ۲۰:۱۷
شهادت یک مرزبان در مرز جکیگور + تصویر
شهید مجتبی عارفی از پرسنل هنگ مرزی جکیگور حین خدمت‌رسانی به مرزبانان و پاسداری از مرز‌های جمهوری اسلامی ایران در هنگ مرزی جکیگور آسمانی شد.
۱۳۹۷/۵/۳ - ۰۶:۳۲
فعالیت گروهک های معاند و حمل سلاح های غیرمجاز بزرگترین مشکل منطقه/بازگشایی گذرگاه های مرزی نقش مهمی در بهبود معیشت و افزایش امنیت دارد/راهکارهای پیشگیرانه باید در کنار موارد تنبیهی به کارگیری شود
دادستان شهرستان سرباز گفت: استفاده از ظرفیت گذرگاه های مرزی میتوان نقش مهمی در بهبود معیشت مردم داشته باشد و جلوی پیوستن جوانان این منطقه به گروهک های معاند را سد کند.
۱۳۹۷/۵/۳ - ۰۶:۲۰
حفظ حجاب بهترین راه برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی/عفاف و حیا، تنها مختص زنان نیست/ ترویج بی حجابی از مهمترین نقشه های استکبار جهانی است
معاون فرهنگی دادگستری کل استان سیستان و بلوچستان گفت: حجاب و عفاف بهترین راه برای دوری از گناه و حفظ خانواده ها از آسیب های اجتماعی است و تضمین کننده امنیت روانی جامعه می‌باشد.
۱۳۹۷/۵/۲ - ۰۹:۰۰
لزوم آسفالت 700 کیلومتر از راه‌های روستایی
سرپرست فرمانداری شهرستان سرباز گفت: 700 کیلومتر از راه‌های روستایی این شهرستان نیازمند تخصیص اعتبار، زیرسازی و آسفالت هستند.
۱۳۹۷/۵/۲ - ۰۸:۲۸
شورای نگهبان چشم بیدار ملت و حافظ نظام اسلامی/شورای نگهبان نمادی از مردم سالاری دینی است
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: جایگاه ویژه شورای نگهبان موجب شده تا به عنوان بهترین نگهبان در برابر نقشه های دشمنان عمل کرده و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را از آسیب های دا...
بیشتر

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها