پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸
سرویس : تولیدی
زمان : ۱۳۹۷/۳/۶ - ۱۲:۳۷
شناسه خبر: ۴۲۹۲۱۲
 
افتتاح کارگاه های آموزشی تولید ترشی انبه در نیکشهر و قصرقند/مردمی کردن اقتصاد بهترین راه برای خودکفایی کشور است+تصاویر
مدیر آموزش و پرورش نیکشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: کارگاه آموزشی تولید ترشی انبه به همت بسیج سازندگی و دانش آموزی در دبیرستان شبانه روزی صادقیه این شهرستان افتتاح شد.

ساره باور در گفت و گو با خبرنگار پاپایا، اظهار داشت: این کارگاه آموزشی در صورت داشتن نتایج مطلوب در دیگر آموزشگاه های این شهرستان نیز عملیاتی می شود.

وی افزود: این طرح دانش آموزی علاوه بر پر کردن اوقات فراغت، افزایش اعتماد به نفس و کسب مهارت های زندگی و کارآفرینی را به همراه دارد.

مدیر آموزش و پرورش نیکشهر با اشاره به جایگاه اقتصاد مقاومتی گفت: بدون شک کشورهایی که توانسته اند الگوهای بومی خود را به منصه ظهور برسانند، اقتصادی قدرتمند تر داشته اند.

وی تصریح کرد: مردمی کردن اقتصاد در شرایطی که اقتصاد کشور با مشکلاتی رو به رو است می تواند بهترین راه حل ممکن برای خودکفایی و بهبود وضعیت باشد.

 

رونق کارگاه تولید ترشی انبه در قصرقند

رئیس کارگروه اقتصادی مجمع بسیج سازندگی قصرقند نیز در گفت و گو با خبرنگار پاپایا، گفت: هم اکنون 14 کارگاه تولید ترشی انبه در این شهرستان فعال است که با پرداخت تسهیلات به متقاضیان راه اندازی شده است.

رییسی با اشاره به اینکه با راه اندازی هر کارگاه، برای 10 نفر شغل ایجاد می شود، افزود: در این کارگاه ها انواع ترشی انبه با طعم و مزه ای متنوع و با برند و بسته بندی مخصوص شهرستان قصرقند تولید می شود.

وی گفت: ترشی تولید شده به بازارهای داخل و خارج از استان و حتی کشورهای حوزه خلیج فارس ارسال می شود و مشتریان زیادی دارد.

رئیس کارگروه اقتصادی مجمع بسیج سازندگی قصرقند افزود: بخش عمده محصول انبه سیستان و بلوچستان به صورت نارس برداشت و به استان هرمزگان برای تولید ترشی ارسال می شود که ایجاد کارگاه های تولید ترشی در منطقه می تواند به معیشت تولید کنندگان انبه کمک بیشتری کند.