دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸
سرویس : تولیدی
زمان : ۱۳۹۶/۱۲/۱۲ - ۱۰:۳۵
شناسه خبر: ۴۲۹۰۹۰
 
گزارش پاپایا از سوغاتی شوم غربی با چاشنی تهاجم فرهنگی؛
برنامه های ماهواره ای موجب بلوغ زودرس در کودکان می شود/تهاجم فرهنگی غرب عامل گسترش فرهنگ برهنگی و خشونت طلبی است
یک کار شناس ارشد روانشناسی گفت: یکی از مهمترین و آشکارترین پیامدهای منفی ورود ماهواره به خانه و دیدن فیلم ها و برنامه های نا مناسب آن افزایش خشونت در جامعه و از بین رفتند حد و مرز های موجود در جامعه است.

به گزارش پاپایا، همواره پیشرفت های بشری موجب پیامد های مثبت و منفی خاص و منحصر به فرد خود شده است ماهواره ها و ابزار ارتباط جمعی نیز از این قاعده مستثنی نیستند امروزه  با رشد چشمگیر تکنولوژی های نوین ارتباطی جهان به دهکده ای کوچک شباهت پیدا کرده که به راحتی از هر گوشه آن میتوان با کوچکترین دانش و امکاناتی تمامی از اخبار و رویدادهای مختلف در جای جای آن باخبر شد به گونه ای که باید اعتراف کرد که  در این دریای پرشور فناوری های ارتباطی، ماهواره به دلیل امکانات خاص و گستردگی جهانی در جایگاه اول تاثیر گذاری قرار دارد چرا که این ابزار با بهره گیری از ویژگی‌های منحصر به فرد خود، قادر است تا پیام‌های تصویری و صوتی را در لحظه ای کوتاه برای تعداد بسیاری از مخاطبین در کشورهای مختلف و دور افتاده ترین مناطق جهان منتقل کند و در زمانی کوتاه اثری بلند مدت بر ذهن آنان بگذارد.

در واقع ماهواره نیز همچون بسیاری از وسایل ارتباط جمعی دیگر که حاصل رشد چشمگیر فناوری های نوین بشری هستند دارای پیامد های مثبت و منفی است چرا که این پدیده برای بسیاری از مردم هنوز هم ناشناخته بوده و می تواند با استفاده از کارکرد دو بعدی مثبت و منفی و بسته به نوع استفاده و برنامه های پخش شده از آن برای مخاطبین زمینه ساز پیشرفت و تعالی شده و یا موجبات انحراف ذهنی و جسمی در مخاطبین خود شود.

با نگاهی به آمار های منتشره به این نتیجه خواهیم رسید که کشورهای اسلامی بزرگترین محل برای ارسال سیگنال های مخرب ماهواره ای از ابتدای پیدایش این فناوری تا به امروز بوده اند به گونه ای که   تنها 15 درصد از برنامه های که از ماهواره‌ای پوشش دهنده این مناطق پخش می شود جنبه علمی و مثبت داشته و بیش از 85 درصد دیگر تنها با یک هدف شوم یعنی نابودی بنیان خانواده و باورهای دینی در این مناطق تولید و پخش می شود تاجایی که بر اساس آمارهای سازمان های اسلامی امروزه بسیاری از کمپانی های غربی به صورت رایگان شبکه های ماهواره ای را از فیلم ها، سریال های مبتذل و مستهجن پر کرده تا با هدف قرار دادن نسل جوان جامعه با یک حرکتی نرم و خزنده فرهنگ اصیل اسلامی را کنار زده و فرهنگ برهنگی غربی را جایگزین آن کنند.

به عقیده کارشناسان مذهبی و اجتماعی یکی از مهمترین و خطرناک ترین پیامدهای منفی برنامه های ماهواره ای حمله مستقیم به بنیان خانواده و تلاش برای گسترش فساد و بی بندباری در میان زنان و مردان مسلمان است، و با توجه به  این حقیقت که ورود ماهواره به خانه های هر فردی درست به مانند  ورود فردی نامحرم و لاابالی به حریم امن خانه بوده که همچون دوستی ناباب برای فرزندان بوده و یا موجب ایجاد اختلاف میان زن و شوهر می شود و حتی با بی شرمی تمام و به صورت علنی به ناموس انسان خیانت کرده و عفت را از زنان و دختران می رباید، دین انسان را به صورتی مرموزانه و به آرامی تصاحب کرده و در قدم آخر مرزها و حریم های خانواده را به بدترین شکل نابود می کند، چرا باید این عامل فساد را به خانه ها و حریم امن خانه راه دهیم؟!

 

ماهواره عامل اصلی ترویج فرهنگ برهنگی و خشونت در خانه هاست

در همین رابطه یک کارشناس ارشد روانشناسی در گفت و گو با خبرنگار پاپایا، ترویج خشونت و فرهنگ برهنگی را نتیجه ورود ماهواره ها به جمع خانواده دانست و گفت: یکی از مهمترین و آشکارترین پیامدهای منفی ورود ماهواره به خانه و دیدن فیلم ها و برنامه های نا مناسب آن افزایش خشونت در جامعه و از بین رفتند حد و مرز های موجود در جامعه است.

وی افزود:  مشاهده صحنه های خشونت آمیزی که به کثرت در برنامه های پخش شده از ماهواره ها وجود دارد، با اثر گذاری روانی، گرایش به پرخاشگری را در بینندگان بالا برده و آنان را به انجام اعمال خشن ترغیب می کند.

مسلم کرد با اشاره به اینکه بلوغ زودرس و دسترسی سریع به اطلاعات جنسی از دیگر آثار منفی استفاده از ماهواره است، بیان کرد:  تقریبا تمامی سریال ها و برنامه های ماهواره ای  بدون هیچ سانسور و شرمی مسائل جنسی را مطرح کرده و به صورت تصویری به نمایش می گذارند که متاسفانه این شیوه در ارائه اطلاعات برنامه های گفت و گو محور و حتی  در پیام های بازرگانی پخش شده از شبکه های ماهواره ای نیز به وفور قابل مشاهده است.

وی ادامه داد:  بسیاری از فرزندان کوچک خانواده با دیدن چنین صحنه هایی بزرگ شده و بدون هیچ محدودیتی در کنار والدین خود به تماشای این برنامه های مخرب پرداخته اند که این مهم با توجه به نداشتن ظرفیت های لازم برای پذیرش اینگونه اطلاعات بیش از هر قشر دیگری تحت تاثیر آن قرار می گیرند که نتیجه آن چیزی جز بلوغ زودرس نیست و موجب می شود تا کودک در بزرگ سالی این تصاویر را الگوی خود قرار داده و یا همین اعمال را با دیگر کودکان تکرار می کنند.

کرد با بیان اینکه برنامه های ماهواره ای موجب رشد باورهای غلط  در افراد می شود، خاطرنشان کرد: از سوی دیگر برنامه های ماهواره ای موجب کاهش میل به ازدواج در جوانان و بالا رفتن سن ازدواج در آنان می شود به گونه ای که امروزه شاهد کاهش شدید آمارهای ازدواج در کشور هستیم.

این کارشناس ارشد روانشناسی در پایان با تاکید بر لزوم افزایش آگاهی  نسل جوان نسبت به مضرات ماهواره، تصریح کرد: کنترل جدی برای جلوگیری از ورود ابزار مرتبط با ماهواره، افزایش کیفیت برنامه های پخش شده از رسانه ملی و آموزش به خانواده ها در کنار روشنگری در مورد مسائل و مشکلاتی که ماهواره موجب گسترش آن شده باعث کاهش استفاده از این فناوری شوم می شود از سوی دیگر جوانان جامعه نیز باید به این نکته توجه داشته باشند که این غول خانمان سوز سوغاتی دشمنان بوده و هدف آن تنها نابودی زندگی آنان و از میان بردن فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی است.

 

 

انتهای پیام/

ارسال به شبکه های اجتماعی
نظرات
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات دریافتی

آخرین اخبار

۱۳۹۷/۵/۹ - ۰۹:۳۶
دلنوشته سرلشکر جعفری/ همگان منتظرتصمیمات انقلابی رئیس جمهور هستند
فرمانده کل سپاه طی دلنوشته ای خطاب به رئیس جمهور تاکید کرد: همگان منتظر تصمیمات انقلابی رئیس جمهور منتخبشان هستند تا از این درگاه نور امیدی به دلهای با ایمانشان بتابد.
۱۳۹۷/۵/۸ - ۱۱:۱۰
دستگاه‌های قضایی با مفسدان اقتصادی برخورد انقلابی کنند/ مردم به عنوان مهمترین سرمایه انقلاب و نظام، از دستگاه قضایی پشتیبانی می‌کنند
سردار غیب‌پرور گفت: مردم خواستار برخورد قاطع و انقلابی مسئولان کشور با مفسدان اقتصادی هستند و قطعاً از اقدامات انقلابی مسئولان و دستگاه‌ قضایی حمایت می‌کنند.
۱۳۹۷/۵/۶ - ۰۶:۵۹
خسارت یک میلیاردی باران به شبکه برق رسانی سرباز و سراوان/سه کودک در سیلاب جنوب استان غرق شدند/ذخیره سازی 7میلیون متر مکعبی آب پشت سدهای سیستان و بلوچستان/چاه های استان جانی دوباره گرفت
بارش باران که از 25تیرماه در شهرستان های جنوبی سیستان و بلوچستان آغاز شده و همچنان به صورت پراکنده تداوم دارد، باعث طراوت طبیعت این مناطق شد و غبار را از چهره این استان شست.
۱۳۹۷/۵/۶ - ۰۵:۲۳
مدیریت حاشیه‌نشینی بدون حل مشکل مهاجرت ممکن نیست/ ایجاد اشتغال پایدار حلال مشکلات استان/اشتغال پایدار زمینه ساز تامین امنیت است/ تامین امنیت، پیش فاکتور حل مشکلات روستاییان
سرپرست پیشگیری های امنیتی و وضعی دادگستری کل استان سیستان و بلوچستان گفت: مسئولان باید از نزدیک با مشکلات روستائیان و حاشیه نشینان مناطق مختلف استان آشنا شوند و این مهم نیز تنها با حضور در جمع آنان می...
۱۳۹۷/۵/۶ - ۰۵:۰۵
کورین نقطه طلاقی شهادت و ذلت/حافظان امنیت تا ابد زنده و جاویدهستند/حفاظت از میهن وظیفه هر ایرانی است
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با تبریک و تسلیت شهادت دو تن از حافظان امنیت در منطقه کورین، گفتند: امنت امروز حاصل جان فشانی و گذشت غیور مردان و فرزندان پاک انقلاب است و همه باید برای حفظ این امنیت ت...
۱۳۹۷/۵/۵ - ۲۰:۱۷
شهادت یک مرزبان در مرز جکیگور + تصویر
شهید مجتبی عارفی از پرسنل هنگ مرزی جکیگور حین خدمت‌رسانی به مرزبانان و پاسداری از مرز‌های جمهوری اسلامی ایران در هنگ مرزی جکیگور آسمانی شد.
۱۳۹۷/۵/۳ - ۰۶:۳۲
فعالیت گروهک های معاند و حمل سلاح های غیرمجاز بزرگترین مشکل منطقه/بازگشایی گذرگاه های مرزی نقش مهمی در بهبود معیشت و افزایش امنیت دارد/راهکارهای پیشگیرانه باید در کنار موارد تنبیهی به کارگیری شود
دادستان شهرستان سرباز گفت: استفاده از ظرفیت گذرگاه های مرزی میتوان نقش مهمی در بهبود معیشت مردم داشته باشد و جلوی پیوستن جوانان این منطقه به گروهک های معاند را سد کند.
۱۳۹۷/۵/۳ - ۰۶:۲۰
حفظ حجاب بهترین راه برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی/عفاف و حیا، تنها مختص زنان نیست/ ترویج بی حجابی از مهمترین نقشه های استکبار جهانی است
معاون فرهنگی دادگستری کل استان سیستان و بلوچستان گفت: حجاب و عفاف بهترین راه برای دوری از گناه و حفظ خانواده ها از آسیب های اجتماعی است و تضمین کننده امنیت روانی جامعه می‌باشد.
۱۳۹۷/۵/۲ - ۰۹:۰۰
لزوم آسفالت 700 کیلومتر از راه‌های روستایی
سرپرست فرمانداری شهرستان سرباز گفت: 700 کیلومتر از راه‌های روستایی این شهرستان نیازمند تخصیص اعتبار، زیرسازی و آسفالت هستند.
۱۳۹۷/۵/۲ - ۰۸:۲۸
شورای نگهبان چشم بیدار ملت و حافظ نظام اسلامی/شورای نگهبان نمادی از مردم سالاری دینی است
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: جایگاه ویژه شورای نگهبان موجب شده تا به عنوان بهترین نگهبان در برابر نقشه های دشمنان عمل کرده و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را از آسیب های دا...
بیشتر

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها