پنج شنبه ۲۳ آیان ۱۳۹۸
سرویس : اخبار استان
زمان : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۲۰:۳۰
شناسه خبر: ۴۲۹۰۴۳
 
در حاشیه اجلاسیه شهدا مطرح شد؛
تبعیت از ولی امر مسلمین خط قرمز علما و روحانیون/ اتحاد بین علما جامعه را به سمت حقیقت رهنمود می کند
جمعی از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان با بیان اینکه تبعیت از ولی امر مسلمین خط قرمز علما و روحانیون است، گفتند: رهبر انقلاب پدر بزرگوار، استاد، الگو و اسوه ما هستند.

به گزارش پاپایا، به نقل از عصرهامون، در حاشیه اجلاسیه شهدای علما و روحانیت کنگره ملی شهدای سیستان و بلوچستان که با حضور ریاست سازمان بسیج مستضعفین در حسینیه عاشقان ثارالله برگزار شد جمعی از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان با بیان اینکه تبعیت از ولی امر مسلمین خط قرمز علما و روحانیون است، گفتند: رهبر انقلاب پدر بزرگوار، استاد، الگو و اسوه ما هستند.

مردم علما را رهبران دینی خود می دانند
مولوی یعقوب حسین بر رابط نهاد نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت شهرستان خاش در حاشیه اولین اجلاسیه شهدای علما و روحانیت در گفت و گو با عصرهامون با بیان اینکه علما جانشینان پیامبر ، اهل بیت و مبلغین جامعه اسلامی هستند ، اظهار کرد: علمای شیعه و سنی با آیات و روایات دین مبین اسلام وظیفه دارند حسب مسئولیتی که بر عهده گرفتند جامعه را در مسیر صحیح راهنمایی کنند.
وی ادامه داد: علمای اسلام باید مردم را به مسائل دینی و دنیوی آگاه کنند چون انسان باید هم جنبه دینی و هم جنبه اجتماعی و دنیوی را مراعات کند که علما با توجه به آگاهی که نسبت به مسائل دینی و اجتماعی دارند این وظیفه را باید در منابع ، خطبه های جمعه ، محافل عمومی و جلسات برای مردم بازگو کنند.
مولوی حسین با اشاره به اینکه مردم علما را رهبران دینی خود می دانند و از علما حرف شنوی دارند، افزود:  علمای شیعه و سنی باید تمام گفته هایشان برگرفته از ایات قران ، احادیث پیامبر و اهل بیت باشد و همه به صورت انسجام و متحد در مسیر بصیرت دهی به مردم تلاش کنند.
رابط نهاد نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت شهرستان خاش خاطر نشان کرد: اتحاد بین علما باعث می شود تا جامعه به سمت حقیقت رهنمود شود و از ضلالت و گمراهی و مشکلاتی که دشمنان برای جامعه اسلامی ایجاد می کنند دور شود.
وی با اشاره به نقشه شوم دشمن بر جدایی علمای شیعه و سنی ادامه داد: از آنجایی که عامل اتحاد امت اسلام علمای شیعه و سنی هستند و حضورشان در کنار هم برای دشمن بسیار سنگین است لذا دشمن همیشه سعی می کند این دو گروه را دشمن و از هم جدا نشان دهد تا با این تبلیغ سوء شیعه و سنی را از هم جدا و اهداف خود را تحمیل کند .

تشکیل بسیج مستضعفین یکی از راه های بسیار خوب در انقلاب اسلامی است
مولوی حسین بر گفت: بر علما واجب است که به وظیفه شرعی خود که همان وظیفه دینی و ایمانی است عمل کنند و طبق گفته های قران کریم و روایات پیامبر اتحاد و انسجام را حفظ و در مسیر صحیح برای رسیدن به اهداف دینی و ایمانی تلاش کنند.
وی در ادامه تشکیل بسیج مستضعفین را یکی از راه های بسیار خوب در انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: بسیج یعنی در کنار هم قرار گرفتن گروه های مختلف ؛ که در راس همه گروه ها علما هستند که هم خود باید کنار هم قرار بگیرند و هم دیگران را دعوت به کنار هم قرار گرفتن، وحدت و انسجام کنند تا با انسجامی که در جامعه اسلامی توسط علما ایجاد می شود مهر و محبت و انسجام در جامعه برنامه ریزی و اهداف شوم دشمنان خنثی شود.
رابط نهاد نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت شهرستان خاش اظهار کرد: برای موفقیت جامعه اسلامی و شکست دشمن همین کافیست که برای رسیدن به اهداف اسلام و انقلاب اسلامی همانطوری که عموم مردم شیعه و سنی در کنار هم بودند و انقلابی به این زیبایی افریدند شهدایشان هم به همین صورت شیعه وسنی در مسیر قرآن به شهادت رسیدند و این بزرگترین زمینه وحدت در جامعه است.
 
تبعیت از ولی امر مسلمین برای علما و روحانیون تشیع و تسنن واجب است
مولوی یوسف گرگیچ امام جماعت اهل سنت مسجد حضرت ابراهیم(ع) زاهدان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون با بیان این مطلب که تبعیت از ولی امر مسلمین برای علما و روحانیون تشیع و تسنن واجب است، اظهار کرد: تا جایی که جان در بدن داشته باشیم برای نظام و تبعیت از رهبر انقلاب کوتاهی نخواهیم کرد زیرا رهبر انقلاب به عنوان پدری بزرگوار، استاد، الگو و اسوه برای ما هستند.
وی با بیان اینکه علما و روحانیون اولین کسانی بودند که برای این انقلاب قیام کردند، افزود: طبق آیات قرآن با آمدن حق باطل نابود شد اکنون نیز حق با این انقلاب به ثمر نشست و باطل که همین رژیم طاغوت و شاهنشاهی بود نابود شد که این مهم به واسطه علما و روحانیون و وجود رهبری چون امام راحل بود که حق به حق دار رسید.
امام جماعت اهل سنت مسجد حضرت ابراهیم(ع) زاهدان با اشاره به اینکه علمای زیادی در اره انقلاب جان خود را نثار کردند، ادامه داد: کار دشمنان و افراد ضد انقلاب دشمنی و ایجاد تفرقه و از سوی دیگر بد جلوه دادن چهره اسلام و انقلاب است اما علمای اهل تشیع و تسنن با بصیرت، آگاهی وهوشیاری مانع رسیدن دشمن به اهدافش می شوند.
 
قدردان زحمات سپاه در اجرای طرح سرباز مولوی ها هستیم
وی اذعان کرد: دشمن کور خوانده اگر فکر می کند می تواند با رخنه در بین علما آنها را به جان هم بیاندازید زیرا هدف، قبله، اهل بیت و پیامبر ما همه یکی است و با هم متحد و یکپارچه هستیم.
مولوی گرگیچ از بسیج به عنوان ارگانی مقدس یاد کرد و ادامه داد: بسیج و سپاه ریشه هایی ثابت هستند که خدمات ارزنده ای برای مردم به ویژه علما و روحانیون انجام می دهند به طور مثال طرح سرباز مولوی ها که در استان اجرایی شد باعث خوشحالی علمای اهل سنت شد که در این راستا قدردان زحمات این نهاد مردمی هستیم.
 
انتهای پیام/

ارسال به شبکه های اجتماعی
نظرات
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات دریافتی

آخرین اخبار

۱۳۹۷/۵/۹ - ۰۹:۳۶
دلنوشته سرلشکر جعفری/ همگان منتظرتصمیمات انقلابی رئیس جمهور هستند
فرمانده کل سپاه طی دلنوشته ای خطاب به رئیس جمهور تاکید کرد: همگان منتظر تصمیمات انقلابی رئیس جمهور منتخبشان هستند تا از این درگاه نور امیدی به دلهای با ایمانشان بتابد.
۱۳۹۷/۵/۸ - ۱۱:۱۰
دستگاه‌های قضایی با مفسدان اقتصادی برخورد انقلابی کنند/ مردم به عنوان مهمترین سرمایه انقلاب و نظام، از دستگاه قضایی پشتیبانی می‌کنند
سردار غیب‌پرور گفت: مردم خواستار برخورد قاطع و انقلابی مسئولان کشور با مفسدان اقتصادی هستند و قطعاً از اقدامات انقلابی مسئولان و دستگاه‌ قضایی حمایت می‌کنند.
۱۳۹۷/۵/۶ - ۰۶:۵۹
خسارت یک میلیاردی باران به شبکه برق رسانی سرباز و سراوان/سه کودک در سیلاب جنوب استان غرق شدند/ذخیره سازی 7میلیون متر مکعبی آب پشت سدهای سیستان و بلوچستان/چاه های استان جانی دوباره گرفت
بارش باران که از 25تیرماه در شهرستان های جنوبی سیستان و بلوچستان آغاز شده و همچنان به صورت پراکنده تداوم دارد، باعث طراوت طبیعت این مناطق شد و غبار را از چهره این استان شست.
۱۳۹۷/۵/۶ - ۰۵:۲۳
مدیریت حاشیه‌نشینی بدون حل مشکل مهاجرت ممکن نیست/ ایجاد اشتغال پایدار حلال مشکلات استان/اشتغال پایدار زمینه ساز تامین امنیت است/ تامین امنیت، پیش فاکتور حل مشکلات روستاییان
سرپرست پیشگیری های امنیتی و وضعی دادگستری کل استان سیستان و بلوچستان گفت: مسئولان باید از نزدیک با مشکلات روستائیان و حاشیه نشینان مناطق مختلف استان آشنا شوند و این مهم نیز تنها با حضور در جمع آنان می...
۱۳۹۷/۵/۶ - ۰۵:۰۵
کورین نقطه طلاقی شهادت و ذلت/حافظان امنیت تا ابد زنده و جاویدهستند/حفاظت از میهن وظیفه هر ایرانی است
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با تبریک و تسلیت شهادت دو تن از حافظان امنیت در منطقه کورین، گفتند: امنت امروز حاصل جان فشانی و گذشت غیور مردان و فرزندان پاک انقلاب است و همه باید برای حفظ این امنیت ت...
۱۳۹۷/۵/۵ - ۲۰:۱۷
شهادت یک مرزبان در مرز جکیگور + تصویر
شهید مجتبی عارفی از پرسنل هنگ مرزی جکیگور حین خدمت‌رسانی به مرزبانان و پاسداری از مرز‌های جمهوری اسلامی ایران در هنگ مرزی جکیگور آسمانی شد.
۱۳۹۷/۵/۳ - ۰۶:۳۲
فعالیت گروهک های معاند و حمل سلاح های غیرمجاز بزرگترین مشکل منطقه/بازگشایی گذرگاه های مرزی نقش مهمی در بهبود معیشت و افزایش امنیت دارد/راهکارهای پیشگیرانه باید در کنار موارد تنبیهی به کارگیری شود
دادستان شهرستان سرباز گفت: استفاده از ظرفیت گذرگاه های مرزی میتوان نقش مهمی در بهبود معیشت مردم داشته باشد و جلوی پیوستن جوانان این منطقه به گروهک های معاند را سد کند.
۱۳۹۷/۵/۳ - ۰۶:۲۰
حفظ حجاب بهترین راه برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی/عفاف و حیا، تنها مختص زنان نیست/ ترویج بی حجابی از مهمترین نقشه های استکبار جهانی است
معاون فرهنگی دادگستری کل استان سیستان و بلوچستان گفت: حجاب و عفاف بهترین راه برای دوری از گناه و حفظ خانواده ها از آسیب های اجتماعی است و تضمین کننده امنیت روانی جامعه می‌باشد.
۱۳۹۷/۵/۲ - ۰۹:۰۰
لزوم آسفالت 700 کیلومتر از راه‌های روستایی
سرپرست فرمانداری شهرستان سرباز گفت: 700 کیلومتر از راه‌های روستایی این شهرستان نیازمند تخصیص اعتبار، زیرسازی و آسفالت هستند.
۱۳۹۷/۵/۲ - ۰۸:۲۸
شورای نگهبان چشم بیدار ملت و حافظ نظام اسلامی/شورای نگهبان نمادی از مردم سالاری دینی است
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: جایگاه ویژه شورای نگهبان موجب شده تا به عنوان بهترین نگهبان در برابر نقشه های دشمنان عمل کرده و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را از آسیب های دا...
بیشتر

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها