جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸
سرویس : اخبار استان
زمان : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۱۳:۴۲
شناسه خبر: ۴۲۸۹۴۸
 
در یادواره شهدای سه شهرستان سراوان، مهرستان و سیب و سیب و‌ سوران مطرح شد؛
مقابله مردم با عرق و تعصب انقلابی مقابل دشمنان در جبهه حق علیه باطل/ ترویج اسلام در جوامع غربی
فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق گفت: در کشور های غربی اسلام گرایی به عینه مشاهده می شود که کشورهایی همچون امریکا، آلمان، انگلیس و فرانسه اسلام هراسی را به دلیل تأثیر گذاری انقلاب اسلامی در جهان، راه اندازی کرده اند.

به گزارش پاپایا؛ به نقل ازشستون، یادواره شهدای سه شهرستان سراوان، مهرستان و سیب و سوران با حضور فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق، فرمانده لشکر ۱۴ امام حسین(ع)، مدیر کل بنیاد شهید سیستان و بلوچستان، علما، روحانیون، مسیولین دستگاه های اجرایی، خانواده شهدا و اقشار مختلف مردم در سالن ورزشی سید الشهدا(ع) دانشگاه پیام‌نور‌ مرکز سراوان برگزار شد.
سردار مارانی فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق کشور در این محفل با اشاره به ۱۲۴ شهید شهرستان های سراوان، سیب و سوران و مهرستان، گفت: نقش دفاع مقدس در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی در طول تاریخ و در همه صحنه ها و‌ در حوزه دفاع، امنیت، اقتصادی سیاسی و‌فرهنگی مشاهده می شود.
وی با اشاره به زمان تحمیل جنگ به کشور، ادامه داد: شاید فکر نمی‌کردیم مقابل توطئه های دشمن ایستادگی کنیم، وقتی بخش عمده ای از سرزمین ما توسط رژیم بعث تصرف شد، کسی فکر‌نمی کرد ما بتوانیم آن شهرستان ها و مناطق را پس بگیریم.
فرمانده قرار گاه قدس جنوب شرق در تکمیل مطلب فوق اضافه کرد: با توجه به عرق انقلابی و تعصب جوانان دینی و مکتبی که با اسلام و قرآن مأنوس بودند و با حضور در صحنه ها مقابل دشمن ایستادگی کردند.
سردار مارانی قدرت گرفتن اسلام در انقلاب اسلامی از برکت دفاع مقدس دانست، و افزود: هنگامی که جوانان به فرمان امام عزیزمان لبیک گفتند و در صحنه های نبرد، با پیروزی ها مسائل و مشکلات را حل و فصل کردند و این از نکات مهمی بود که  قدرت و توان اسلام در درون جامعه جمهوری اسلامی به دشمن ثابت و دشمنان به قدرت انقلاب و اسلام پی بردند.

قدرتمند شدن جهان اسلام به برکت انقلاب اسلامی ایران
وی با توجه به قدرتمند شدن جهان اسلام به برکت انقلاب اسلامی و با بیان صدور انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در گوشه و کنار جهان، گفت: کشورهایی که ندای اسلام را سر می دهند چرا در کشور های اسلامی سوریه، لبنان، یمن، فلسطین و دیگر بلاد های اسلامی، جنگ‌ راه انداخته اند و چرا به این کشور ها حمله و مردم مظلوم این کشور ها را سرکوب کردند؟ دلیل آن این بود که مردم آن کشور ها به انقلاب اسلامی گرویدن و انقلاب اسلامی ایران را یک‌منشأ خیر دانستند.
فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق با بیا اینکه دلیل راه اندازی جنگ در کشورهای اسلامی گرویدن مردم انقلاب اسلامی ایران بود، اضافه کرد: در کشور های غربی اسلام گرایی به عینه مشاهده می شود که کشورهایی همچون امریکا، آلمان، انگلیس و فرانسه اسلام هراسی را به دلیل تأثیر گذاری انقلاب اسلامی در جهان، راه اندازی کرده اند.

امنیت امروز حاصل خون شهداست
سردار مارانی افزود: مردم، شهدا، رزمندگان، جانبازان و ایثارگران گردانندگان صحنه نبرد و دفاع مقدس بوده اند و آرامش و امنیت امروز را حاصل برکت خون شهدا است.
وی با اشاره به ضرورت برگزاری محافل و‌یادواره های شهدا، دیدار و سرکشی از خانواده های شهدا در فصول مختلف سال، اظهار کرد: محافل انس با شهدا و برگزاری یادواره شهدا برای قدردانی از خانواده شهدا، فرزندان و همسران آنان است.
فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق تصریح کرد: برگزاری محافل انس با شهدا برای گرفتن روحیه، تقویت ایمان، اخلاص است که کمترین کار برای ارج نهادن به مقام شامخ شهدا برگزاری چنین مجالس و محافل است.
سردار مارانی ادامه داد: خیل کوچک رزمندگان با ایمان، اخلاص و روحیه شهادت طلبی مقابل خیل عظیم تا دندان مسلح دشمنان پیروز شد که در تمامی اردوگاه ها و خوابگاه های رزمندگان ایمان و اخلاص موج می زد.

برنامه ریزی دشمن از ۶ ماه گذشته جهت ضربه زدن به پیکر انقلاب اسلامی
وی با بیان اینکه شهدا از شجاعت و شهامت خاصی برخوردار بوده اند، و‌ با اشاره به اتفاقات اخیر در کشور، به مردم توصیه کرد تا به صحبت های مقام معظم رهبری در جمع مردم قم را چندین بار مطالعه کنند تا از گفتار مقام عظمای ولایت عمق توطئه دشمن را دریابند.
فرماندار قرارگاه قدس جنوب شرق افزود: با توجه به اسناد موجود دشمنان از ماه های قبل با برنامه ریزی های انجام‌شده قصد سرنگون کردن و ایجاد لطمه به پیکره جمهوری اسلامی  ایران انجام داده اند.
سردار مارانی با اشاره به تشکیل مثلت دشمن برای ضربه زدن به ایران، ادامه داد: وجه اصلی مثلت که مدیریت را بر عهده داشتند آمریکا و صهیونیست بودند و وجه دیگر پول ها و منابع کشورهای همسایه و عرب خلیج فارس و وجه دیگر بازیگر میدانی یعنی منافقین، سازمانی که از اول انقلاب تا کنون خون مردم را مکیده است، بود.
وی اضافه کرد: سازمان منافقین قریب ۱۶ هزار از مردم این کشور را ترور و‌به خاک و خون کشیده است که گرداننده صحنه نبرد این افراد بودند.
فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق با بیان اینکه حوادث اخیر برای نان و آب و ومعیشت نبود، افزود: مشکلاتی در جامعه داریم که باید به آنها رسیدگی شود اما نه زیر پرچم منافین و صهیونیست ها.
سردار مارانی با اشاره به آتش کشیدن قرآن، مساجد و پرچم جمهوری اسلامی در اتفاقات اخیر کشور، خاطر نشان کرد: مشاهده کردیم هرچه این اتفاق جلوتر رفت مردم صف خود را از منافقین کوردل جدا کردند و آیا شعار مردم مسلمان « نه اسلام، نه قرآن جانم فدای ایران»، است؟
وی با اشاره به اعترافات یکی از اغتشاش گران در چابهار گفت: دشمن در فضای مجازی  از ۶ ماه گذشته برنامه ریزی کردند تا بتوانند به انقلاب اسلامی آسیب برسانند.
فرمانده قرارگاه قدس منطقه ای نیروی زمینی سپاه پاسدارن ادامه داد: مردم آنهایی بودندکه برای دفاع از انقلاب و‌اسلام در روزهای بعد به میدان آمدند.

سراوان، سیب وسوران و مهرستان ۱۲۴ شهید تقدیم انقلاب کرده است
حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری امام جمعه شهرستان سراوان در این مراسم با اشاره به اینکه آمار شهدای این شهرستان ها نشانگر ایمان، انقلابی، پا به کار و ولایت دوست بودن مردم این خطه است، گفت: شهرستان های سراوان، سیب وسوران و مهرستان ۱۲۴ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند از این تعداد ۱۹ شهید و  ۱۰۱ جانباز که در جنگ حق علیه باطل شهید شدند نشانگر ایمان عمیق این مردم است که عطر انقلاب به خوبی به مشام آنان رسید و امروزه سهم بزرگی در برافراشتن پرچم جمهوری اسلامی در سراسر ممالک اسلامی دارند.
وی با اشاره به عظمت و جایگاه شهدا نزد خداوند، الهی بودن، مبارزه با کفر، احیای پرچم دین، سازش ناپذیری با بلاد کفر به صحنه آوردن اسلام از ویژیگی های شهیدان است که انقلاب اسلامی به برکت خون چنین انسان هایی که دارای عظمت هستند،
امام جمعه شهرستان سراوان افزود: اگر تمام قدرت های دنیا برای ایستادگی مقابل گفتمان اسلامی جمع شوند، نمی توانند به برکت خون شهدا، پاسداشت خون شهدا، اندیشه ای که در مسیر این خون ها و راه ها پیش می رود و این گفتمان را ارزش می دارند، با جمهوری اسلامی ایستادگی کنند.

شهیدان نزد خداوند دارای مقام والا هستند
مولوی سید عبدالصمد ساداتی امام جمعه اهل سنت شهرستان سراوان گفت: این یادواره مناسبتی برای یادآوری جان فشانی و از خودگذشتی انسان هایی است که مقابل ظلم و ستم، جهل و نادانی  مقابل دشمنان اسلام و قرآن ایستادگی کردند.
وی با اشاره به اینکه موفقیت امروز کشور حاصل همت و تلاش های افرادی است که در راه مقابله ظلم و ستم قیام کردند، ادامه داد: شهیدان نزد خداوند دارای مقام والا، عزت و احترام هستند تا جایی که در قرآن آمده است، هرگز به شهیدان مرده نگویید چرا که آنان نزد خداوند حیات و زندکی خاص دارند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان سراوان گفت: وظیفه تمامی افراد است که به هرنحوی مانند امر به معروف و نهی از منکر، خدمت به جامعه راه، هدف و مقصد شهدادرا ادامه دهند چرا که شهیدان برای پاسداری از ارزش های اسلام، نظام اسلامی، انقلاب و  ارزش های انقلاب جان فشانی کرده اند.
مولوی ساداتی خاطر نشان کرد: خیل عظیم شهدا، خانواده شهدا و ایثار گران نشانگر پایمردی و استقامت امت اسلامی ایران است که مقابل باطل ایستادگی کردند.


انتهای پیام/الف.د

ارسال به شبکه های اجتماعی
کلید واژه های مطلب:
نظرات
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات دریافتی

آخرین اخبار

۱۳۹۷/۵/۹ - ۰۹:۳۶
دلنوشته سرلشکر جعفری/ همگان منتظرتصمیمات انقلابی رئیس جمهور هستند
فرمانده کل سپاه طی دلنوشته ای خطاب به رئیس جمهور تاکید کرد: همگان منتظر تصمیمات انقلابی رئیس جمهور منتخبشان هستند تا از این درگاه نور امیدی به دلهای با ایمانشان بتابد.
۱۳۹۷/۵/۸ - ۱۱:۱۰
دستگاه‌های قضایی با مفسدان اقتصادی برخورد انقلابی کنند/ مردم به عنوان مهمترین سرمایه انقلاب و نظام، از دستگاه قضایی پشتیبانی می‌کنند
سردار غیب‌پرور گفت: مردم خواستار برخورد قاطع و انقلابی مسئولان کشور با مفسدان اقتصادی هستند و قطعاً از اقدامات انقلابی مسئولان و دستگاه‌ قضایی حمایت می‌کنند.
۱۳۹۷/۵/۶ - ۰۶:۵۹
خسارت یک میلیاردی باران به شبکه برق رسانی سرباز و سراوان/سه کودک در سیلاب جنوب استان غرق شدند/ذخیره سازی 7میلیون متر مکعبی آب پشت سدهای سیستان و بلوچستان/چاه های استان جانی دوباره گرفت
بارش باران که از 25تیرماه در شهرستان های جنوبی سیستان و بلوچستان آغاز شده و همچنان به صورت پراکنده تداوم دارد، باعث طراوت طبیعت این مناطق شد و غبار را از چهره این استان شست.
۱۳۹۷/۵/۶ - ۰۵:۲۳
مدیریت حاشیه‌نشینی بدون حل مشکل مهاجرت ممکن نیست/ ایجاد اشتغال پایدار حلال مشکلات استان/اشتغال پایدار زمینه ساز تامین امنیت است/ تامین امنیت، پیش فاکتور حل مشکلات روستاییان
سرپرست پیشگیری های امنیتی و وضعی دادگستری کل استان سیستان و بلوچستان گفت: مسئولان باید از نزدیک با مشکلات روستائیان و حاشیه نشینان مناطق مختلف استان آشنا شوند و این مهم نیز تنها با حضور در جمع آنان می...
۱۳۹۷/۵/۶ - ۰۵:۰۵
کورین نقطه طلاقی شهادت و ذلت/حافظان امنیت تا ابد زنده و جاویدهستند/حفاظت از میهن وظیفه هر ایرانی است
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با تبریک و تسلیت شهادت دو تن از حافظان امنیت در منطقه کورین، گفتند: امنت امروز حاصل جان فشانی و گذشت غیور مردان و فرزندان پاک انقلاب است و همه باید برای حفظ این امنیت ت...
۱۳۹۷/۵/۵ - ۲۰:۱۷
شهادت یک مرزبان در مرز جکیگور + تصویر
شهید مجتبی عارفی از پرسنل هنگ مرزی جکیگور حین خدمت‌رسانی به مرزبانان و پاسداری از مرز‌های جمهوری اسلامی ایران در هنگ مرزی جکیگور آسمانی شد.
۱۳۹۷/۵/۳ - ۰۶:۳۲
فعالیت گروهک های معاند و حمل سلاح های غیرمجاز بزرگترین مشکل منطقه/بازگشایی گذرگاه های مرزی نقش مهمی در بهبود معیشت و افزایش امنیت دارد/راهکارهای پیشگیرانه باید در کنار موارد تنبیهی به کارگیری شود
دادستان شهرستان سرباز گفت: استفاده از ظرفیت گذرگاه های مرزی میتوان نقش مهمی در بهبود معیشت مردم داشته باشد و جلوی پیوستن جوانان این منطقه به گروهک های معاند را سد کند.
۱۳۹۷/۵/۳ - ۰۶:۲۰
حفظ حجاب بهترین راه برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی/عفاف و حیا، تنها مختص زنان نیست/ ترویج بی حجابی از مهمترین نقشه های استکبار جهانی است
معاون فرهنگی دادگستری کل استان سیستان و بلوچستان گفت: حجاب و عفاف بهترین راه برای دوری از گناه و حفظ خانواده ها از آسیب های اجتماعی است و تضمین کننده امنیت روانی جامعه می‌باشد.
۱۳۹۷/۵/۲ - ۰۹:۰۰
لزوم آسفالت 700 کیلومتر از راه‌های روستایی
سرپرست فرمانداری شهرستان سرباز گفت: 700 کیلومتر از راه‌های روستایی این شهرستان نیازمند تخصیص اعتبار، زیرسازی و آسفالت هستند.
۱۳۹۷/۵/۲ - ۰۸:۲۸
شورای نگهبان چشم بیدار ملت و حافظ نظام اسلامی/شورای نگهبان نمادی از مردم سالاری دینی است
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: جایگاه ویژه شورای نگهبان موجب شده تا به عنوان بهترین نگهبان در برابر نقشه های دشمنان عمل کرده و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را از آسیب های دا...
بیشتر

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها