چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷
سرویس : تولیدی
زمان : ۱۳۹۶/۹/۱ - ۰۰:۰۶
شناسه خبر: ۴۲۸۷۴۳
 
علمای اهل سنت شهرستان سرباز عنوان کردند؛
بسیج تضمین‌کننده وحدت و اقتدار ملی/ خصوصیات یک مسلمان واقعی و بسیجی انقلابی یکسان است/بسیج نعمتی از نعمتهای خدا
علمای اهل سنت شهرستان سرباز با تقدیر از اقدامات مثبت بسیج و سپاه در استان سیستان و بلوچستان، فرهنگ بسیج را تضمین‌کننده وحدت و اقتدار ملی ایران دانستند.

مولوی عنایت الله رسولی زاده در گفت و گو با خبرنگار پاپایا، با گرامیداشت هفته بسیج، اظهار داشت: بسیج این نیروی مخلص و مردمی یکی از بزرگترین برکات انقلاب اسلامی و از الطاف الهی به ملت ایران است و امروز بسیج به عنوان مدافعان خط مقدم در جبهه جنگ نرم و تهاجمات فرهنگی دشمن ایستاده و از کشور و ملت در مقابل استکبار دفاع می‌کند و همزمان در آبادانی و رشد علمی و اقتصادی کشور و کمک به ارتقاء فرهنگی ایران نیز فعالیت میکند.

وی افزود: درست است که امام خمینی(ره) در روز 5 آذر فرمان تشکیل بسیج را صادر کردند اما در واقع امام راحل در سال های 42 و 43 هجری شمسی بذر بسیج را در سراسر کشور کاشتند و با استفاده از آن انقلاب شکوهمند اسلامی ایران را به سرانجام رساندند.

امام جمعه اهل سنت مینان سرباز با بر شمردن برخی ویژگی های یک بسیجی، خاطرنشان کرد: باید گفت بسیجی فردی است بی ادعا که با همه وجود خود در راه اجرا نمودن منویات رهبری حرکت کرده و هر روزه برای آبادانی کشور و حفظ امنیت میهن قدم بر می دارد و هیچ گاه به فکر منافع شخصی و قومیتی خود نیست.

وی ادامه داد: سپاه و بسیج برای آبادانی ایران اسلامی تلاشهای زیادی انجام داده که ساخت خانه برای محرومان، ساخت مراکز آموزشی و جاده، حمایت از اقتصاد خانواده ها و همچنین برپایی بیمارستان های صحرایی در مناطق محروم گوشه ای از این تلاشهای بی بدیل سپاه و بسیج است.

رسولی زاده  امنیت امروز ایران را نتیجه تلاش و از خودگذشتگی بسیجیان دانست و گفت: داعش به پشتیبانی استکبار و وهابیت ایجاد شد تا به نام اسلام در برابر اسلام بایستد اما به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و به همت سپاه پاسداران و بسیجیان جان بر کف در منطقه زمین گیر شد و نسخه بسیج مردمی ایران در کشورهای سوریه و عراق هم جواب داد و موجب نجات مردم مظلوم این مناطق از دست این نطفه شیطانی شد.

وی با تاکید بر اینکه مردم چشم به همت سپاه و بسیج در تمامی عرصه ها دارند، تصریح کرد: قاطعیت، صداقت و پاکی که در سپاه پاسداران در تمامی عرصه ها امنیتی، حمایتی و بخصوص اقتصاد مقاومتی وجود دارد موجب شده تا در هر زمان و هر مکانی چشم امید ملت به سپاه و بسیج باشد چرا که با ورود بسیجیان و سپاه پاسداران در هر صحنه ای، بی شک آن کار به خوبی انجام می شود و دیگر هیچ نقطه ضعفی باقی نمی ماند.

 

بسیج، گنجینه بی پایان امام خمینی(ره)

مولوی الله داد رئیسی نیز در گفت و گو با خبرنگار پاپایا، با اشاره به فعالیت های بسیج و سپاه در طول سالهای پس از انقلاب اسلامی ایران، اظهار داشت: بسیج یکی از برکات انقلاب شکوهمند اسلامی ایران بوده و از پدیده های بسیار شگفت آور و مخصوص اسلامی می باشد که در یک جامعه نمود پیدا کرده است.

وی افزود: در واقع بسیج را می توان به عنوان یکی از گنجینه های بی پایان امام خمینی(ره) و نسخه شفا بخش ایشان برای کشور، ملت و انقلاب اسلامی ایران دانست که دیگر کشورهای مسلمان نیز میتوانند از آن برای مقابله با استکبار و رشد فرهنگی و اقتصادی استفاده کنند.

امام جمعه اهل سنت شهرستان سرباز با تاکید بر اینکه بسیج از سرمایه های ایران اسلامی است، بیان کرد: اگر بسیج و بسیجیان نبودند بی شک نمیتوانستیم در برابر تمامی کفری که برای نابودی ما هم پیمان شده بودند ایستادگی کنیم اما در دوران هشت سال دفاع مقدس با همت همین نیروهای مخلص، ایثارگر و برآمده از دل ملت توانستیم در مقابل دنیای کفر، استکبار و ظلم ایستادگی کرده و نقشه های شوم دشمنان این انقلاب را نقش بر آب کنیم.

وی ادامه داد: هیچ کس در ابتدای پیدایش بسیج حتی نمیتوانست تصور کند که این نیروی مردمی و غیر متخصص حتی بتواند یک اقدام کوچک انجام دهد چه برسد به اینکه با چنین قدرتی اثرگذار بوده و علاوه بر دفاع مقدس در زمینه های دیگر همچون آبادانی، علمی و اقتصادی چنین دستاوردهای  بزرگی را کسب کند و به یکی از برترین نیروهای انقلابی تبدیل شود.
 

امنیت  موجود نتیجه رشادت بسیجیان و پاسداران انقلاب است

رئیسی با اشاره به بیانات گهربار مقام معظم رهبری در مورد بسیج، خاطر نشان کرد: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری بسیج را میتوان به مجموعه ای تعبیر کرد که در آن پاکترین انسانها و فداکارترین وآماده به کارترین جوانان کشور در راه تعالی این ملت و برای به کمال رساندن این کشور جمع شده و در راه رسیدن به این هدف والا از جان و مال خود گذشته اند.

وی اذعان داشت: هیچ نقطه ای در ایران نیست که اثری از بسیج و اقدامات بسیج در آن وجود نداشته باشد به گونه ای که امروزه در هر مکانی که قدم بگذاریم اثرات مثبت بسیج را به روشنی مشاهده می کنیم و با چشمان خود خواهیم دید که این نیروی الهی چگونه با تکیه بر بصیرت و پیروی از ولایت فقیه در سخت ترین شرایط برای خدمت رسانی به مظلومین آماده بوده و در حال انجام وظیفه است.

این مدرس حوزه علمیه اهل سنت با بیان این مطلب که امنیت امروز ما حاصل تلاش بسیجیان جان بر کف و از خود گذشتگی پاسداران بی ادعاست، تصریح کرد: اگر امروز میبینیم که ایران همچون جزیره ای امن در دل دریای پر خروش تروریست و جنگ در منطقه خودنمایی می کند و حتی با کمک به کشورهای دوست باعث نابود داعش می شود تنها به خاطر همت  و گذشت از جان بسیجیان و پاسداران انقلاب اسلامی ایران است.
 


بسیج نعمتی الهی برای ملت ایران است

مولوی راشد آسکانی هم در گفت و گو با خبرنگار پاپایا،  با گرامیداشت هفته بسیج، اظهار داشت: خداوند متعال برای حفاظت از این انقلاب،  نعمت هایی بزرگ به ملت مسلمان ایران عطا کرده که نعمت ولایت فقیه و فرهنگ بسیج از جمله این نعمت های بزرگ می باشد.

وی با تاکید بر اینکه بسیج در همه عرصه ها برای حفاظت از کشور با بصیرت و از خود گذشتگی آماده است، افزود: بسیج در هشت سال دفاع مقدس و پس از آن به خوبی نشان داد که ایمان و اعتقاد بسیجی تنها در میدان کارزار و میدان نبرد نظامی جلوه‌گر نیست بلکه در عرصه‌های دیگر نیز به‌خوبی نبود داشته و نمایان است به گونه ای که در میدان سیاست یک نوع جلوه از خود نشان داده  و در میدان عمران و بازسازی جلوه ای دیگر و در عرصه‌های فرهنگی نیز جلوه‌های خاص خود را داراست.

امام جمعه اهل سنت پیشین بیان کرد: فرهنگ بسیج و اعتقاد آن به گونه ای است که ویژگی های یک بسیجی درست همان ویژگی های یک مسلمان واقعی است چراکه در واقع هر شخصی که اعتقادی قلبی به اسلام و مبانی آن داشته باشد همواره آماده خدمت به دیگر مسلمین و نیازمندان و انجام وظیفه در راه اسلام است و این وظیفه گاه در عرصه نبرد نظامی و برای دفاع از ناموس و میهن نمود داشته و گاه در سایر صحنه های اجتماع همچون مسایل اقتصادی، سیاسی و فرهنگی، بسیج نیز به همین صورت عمل کرده و آماده خدمت به ملت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

 

مکتبی و مردمی بودن شاخصه اصلی بسیج

وی نقش بسیج در حفظ انسجام و وحدت جامعه را بسیار مهم و اثرگذار دانست و گفت: بسیج یکی از موئلفه های مهم تاثیرگذار در حفظ انسجام ملی، وحدت و برادری در جامعه اسلامی بوده و می تواند نقشی محوری برای نزدیک کردن دلهای همه اقوام و اقشار ایفا کند.

آسکانی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری، اذعان داشت: بسیج دانشگاه عظیمی است که دفاع از مستضعفان جهان را سرلوحه اهداف خود قرار داده است و به برای حمایت از مظلومین تلاش همیشگی دارد.

وی با تقدیر از اقدامات مثبت سپاه و بسیج در سیستان و بلوچستان، تصریح کرد: امنیت امروز استان نتیجه از خودگذشتگی بسیجیان و پاسداران است؛ بسیج با کمک به اقتصاد منطقه اثرات مثبتی داشته و حتی پزشکان بسیجی با حضور در نقاط محروم و دورافتاده سیستان و بلوچستان به بیماران یاری میرسانند که اینها همه نعمت های انقلاب و بسیج است.

 

انتهای پیام/

 

ارسال به شبکه های اجتماعی
کلید واژه های مطلب:
نظرات
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات دریافتی

آخرین اخبار

۱۳۹۷/۵/۹ - ۰۹:۳۶
دلنوشته سرلشکر جعفری/ همگان منتظرتصمیمات انقلابی رئیس جمهور هستند
فرمانده کل سپاه طی دلنوشته ای خطاب به رئیس جمهور تاکید کرد: همگان منتظر تصمیمات انقلابی رئیس جمهور منتخبشان هستند تا از این درگاه نور امیدی به دلهای با ایمانشان بتابد.
۱۳۹۷/۵/۸ - ۱۱:۱۰
دستگاه‌های قضایی با مفسدان اقتصادی برخورد انقلابی کنند/ مردم به عنوان مهمترین سرمایه انقلاب و نظام، از دستگاه قضایی پشتیبانی می‌کنند
سردار غیب‌پرور گفت: مردم خواستار برخورد قاطع و انقلابی مسئولان کشور با مفسدان اقتصادی هستند و قطعاً از اقدامات انقلابی مسئولان و دستگاه‌ قضایی حمایت می‌کنند.
۱۳۹۷/۵/۶ - ۰۶:۵۹
خسارت یک میلیاردی باران به شبکه برق رسانی سرباز و سراوان/سه کودک در سیلاب جنوب استان غرق شدند/ذخیره سازی 7میلیون متر مکعبی آب پشت سدهای سیستان و بلوچستان/چاه های استان جانی دوباره گرفت
بارش باران که از 25تیرماه در شهرستان های جنوبی سیستان و بلوچستان آغاز شده و همچنان به صورت پراکنده تداوم دارد، باعث طراوت طبیعت این مناطق شد و غبار را از چهره این استان شست.
۱۳۹۷/۵/۶ - ۰۵:۲۳
مدیریت حاشیه‌نشینی بدون حل مشکل مهاجرت ممکن نیست/ ایجاد اشتغال پایدار حلال مشکلات استان/اشتغال پایدار زمینه ساز تامین امنیت است/ تامین امنیت، پیش فاکتور حل مشکلات روستاییان
سرپرست پیشگیری های امنیتی و وضعی دادگستری کل استان سیستان و بلوچستان گفت: مسئولان باید از نزدیک با مشکلات روستائیان و حاشیه نشینان مناطق مختلف استان آشنا شوند و این مهم نیز تنها با حضور در جمع آنان می...
۱۳۹۷/۵/۶ - ۰۵:۰۵
کورین نقطه طلاقی شهادت و ذلت/حافظان امنیت تا ابد زنده و جاویدهستند/حفاظت از میهن وظیفه هر ایرانی است
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با تبریک و تسلیت شهادت دو تن از حافظان امنیت در منطقه کورین، گفتند: امنت امروز حاصل جان فشانی و گذشت غیور مردان و فرزندان پاک انقلاب است و همه باید برای حفظ این امنیت ت...
۱۳۹۷/۵/۵ - ۲۰:۱۷
شهادت یک مرزبان در مرز جکیگور + تصویر
شهید مجتبی عارفی از پرسنل هنگ مرزی جکیگور حین خدمت‌رسانی به مرزبانان و پاسداری از مرز‌های جمهوری اسلامی ایران در هنگ مرزی جکیگور آسمانی شد.
۱۳۹۷/۵/۳ - ۰۶:۳۲
فعالیت گروهک های معاند و حمل سلاح های غیرمجاز بزرگترین مشکل منطقه/بازگشایی گذرگاه های مرزی نقش مهمی در بهبود معیشت و افزایش امنیت دارد/راهکارهای پیشگیرانه باید در کنار موارد تنبیهی به کارگیری شود
دادستان شهرستان سرباز گفت: استفاده از ظرفیت گذرگاه های مرزی میتوان نقش مهمی در بهبود معیشت مردم داشته باشد و جلوی پیوستن جوانان این منطقه به گروهک های معاند را سد کند.
۱۳۹۷/۵/۳ - ۰۶:۲۰
حفظ حجاب بهترین راه برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی/عفاف و حیا، تنها مختص زنان نیست/ ترویج بی حجابی از مهمترین نقشه های استکبار جهانی است
معاون فرهنگی دادگستری کل استان سیستان و بلوچستان گفت: حجاب و عفاف بهترین راه برای دوری از گناه و حفظ خانواده ها از آسیب های اجتماعی است و تضمین کننده امنیت روانی جامعه می‌باشد.
۱۳۹۷/۵/۲ - ۰۹:۰۰
لزوم آسفالت 700 کیلومتر از راه‌های روستایی
سرپرست فرمانداری شهرستان سرباز گفت: 700 کیلومتر از راه‌های روستایی این شهرستان نیازمند تخصیص اعتبار، زیرسازی و آسفالت هستند.
۱۳۹۷/۵/۲ - ۰۸:۲۸
شورای نگهبان چشم بیدار ملت و حافظ نظام اسلامی/شورای نگهبان نمادی از مردم سالاری دینی است
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: جایگاه ویژه شورای نگهبان موجب شده تا به عنوان بهترین نگهبان در برابر نقشه های دشمنان عمل کرده و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را از آسیب های دا...
بیشتر

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها