سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
سرویس : یادداشت
زمان : ۱۳۹۶/۸/۱۶ - ۰۸:۰۶
شناسه خبر: ۴۲۸۶۸۵
 
حاج قاسم را چگونه مي‌توان تعريف كرد؟
مراسم ترحيم پدر بزرگوار سردار سرافراز سپاه اسلام حاج قاسم سليماني را كه به نظاره بنشينيد، موج هواخواهان بين‌المللي اين بزرگمرد را با تمام وجود خود احساس خواهيد كرد.
به گزارش پاپایا، فرهاد نظريان‌ساماني در یاداشتی نوشت:
 
مراسم ترحيم پدر بزرگوار سردار سرافراز سپاه اسلام حاج قاسم سليماني را كه به نظاره بنشينيد، موج هواخواهان بين‌المللي اين بزرگمرد را با تمام وجود خود احساس خواهيد كرد. مراسمي اين چنين شكوهمند و با عزت را كه از هر نقطه‌اي سيل جمعيت مشتاق براي عرض تسليت و البته زيارت چهره نوراني سردار، به مصلای تهران رهسپار بود، نمي‌توان عادي نگريست. گويي اين همه‌ مشتاقان، منتظر يك بهانه‌اي بودند تا دِين خود را تا حدي بر اين سردار بزرگ و رشيد اسلام ادا كنند. 
 
یک‌شنبه برايم ثابت شد كه حاج قاسم سليماني را ديگر نمي‌توان متعلق به ايران دانست بلكه او امروز راهبر يك جريان شكوهمندي است كه صداي پايش بر اندام دشمنان اسلام لرزه انداخته است و چونان هيبتي دارد كه صرف حضورش، دشمني را به تسليم وا مي‌دارد و دريوزدگي را بر صور خصم، پديدار مي‌سازد.
 
 او امروز رستم شاهنامه‌هاي بين‌المللي نسل‌هاي آتي آزاديخواه جهان است. الگوي مشتاقان جهان براي رسيدن به عزت ابدي از رهگذر اين بزرگمرد سپاه سربلند اسلام مي‌گذرد و مقاومت در برابر مستكبر را به نحو هنرمندانه‌اي تئوريزه كرده و در عمل آن را به نمايش گذارده است. 
حاج قاسم سليماني فرزند انقلاب اسلامي است، همان فرزندي است كه امام راحل همه اميدش را به امثال او در دهه 40 بسته بود و اصلاً او بوي انقلاب اصيل را مي‌دهد و چونان كه انقلاب منحصر به ايران نبود، او هم منحصر به ايران نيست و امروز او مي‌شود شاهكار و مايه فخر اسلام و دوست را از وصفش عاجز و زبانش را الكن مي‌سازد و دشمن را در برابرش ناتوان از انتقاد و تخريب و هر كه را مي‌بيني به نيكي از قاسم سليماني ياد مي‌كند. 
 
او دست‌پرورده نظام ولايت فقيه است؛ آن نظامي كه تبعيت محض از ولايت ركنِ ركين آن است تا حاصلش رستگاري توأم با عزتمداري شود. حاج قاسم نشان داد چگونه بايد تابع عملي و محض ولايت بود. او مانيفست يك انقلابي ولايتمدار است كه مأمور شده است جان خود را در كف دست گرفته و صداي اسلام ناب محمدي(ص) را با چاشني انقلاب شكوهمند اسلامي به سرتاسر اين گيتي برساند و جان‌نثار همه مردم مظلوم جهان باشد تا ديگر در تاريخ مظلومي نداي هل من ناصر را سر ندهد و مصيبت روا شده بر اهل بيت(ع) ديگر بر هيچ بشري تحميل نشود. 
 
حاج قاسم را كه مي‌نگري، خاكي بودن را در تمام وجناتش خلاصه مي‌كني. او اسير هيچ تشريفاتي نيست و چونان مهربانانه و لطيفانه بر چهره مردمي كه براي عرض تسليت به مراسم آمده بودند، مي‌نگريست و ابراز لطف مي‌كرد كه ناگهان قند در دل تمام حاضران آب مي‌شد و يك لحظه بي‌خود از خود، مي‌خواستي او را در آغوش بگيري و بوسه‌باران كني. 
 او فنا شده است در ذات خدا چراكه با ارزش‌تر از جان براي انسان چه چيزي مي‌تواند باشد كه آن را در كف دست و در طبق اخلاص حاجي مي‌بيني و نتيجه این مي‌شود كه او تبديل به يك اسطوره فراملي شده كه شجاعتش ناشي از تقوا و صراحتش ناشي از تابعيتش از ولايت است. او جمع اضداد است، او را منحصر در يك قالب واحد نمي‌توان يافت. او انقلابي پرطمطراقي است كه ديپلماسي‌اش زبانزد است و سربازي است كه فرماندهي‌اش غوغا مي‌كند و مبارز و مجاهدي است كه بسيار مصلح است و او را به راستي چگونه مي‌توان درك كرد كه اعجوبه قرن معاصر در ميان سيل مشتاقان، ايستاده و همه منتظرند تا او را در ظاهر بي‌نظيرتر از همه ببينند ولي او همچنان بر طبل افتادگي و حيا مي‌كوبد و خود را معمولي‌تر از آن چيزي كه تصورش مي‌شد، نشان مي‌دهد و اين را اگر عرفان ندانيم، چه مي‌توان ناميد؟
امروز سربازان خميني سينه به سينه قد علم كرده و در وراي حركت ولي زمان خود، بر دريدن سينه خصم اسلام منتظرند و اين موج عزت‌خواهي كه از سپاه انقلاب و حزب‌الله لبنان گرفته تا فاطميونِ افغانستان و زينبيون پاكستان تا انصارالله يمن و تا حشدالشعبي و بدريون عراق و نيرو‌هاي دفاع وطني سوريه و مبارزان آزاديخواه و مظلومان و مستضعفان جهان را در برمي‌گيرد، ارمغان ولايتمداري است كه از روح‌الله كبير به سيدعلي زمانه ما رسيده و تشعشع آن در قلوب امثال حاج قاسم سليماني نشسته است و ميداندار صحنه قيام عليه حرمله‌ها و شمرهاي زمانه شده است. راز چنين شكوهي جز اين نمي‌تواند باشد و مانده‌ام چرا چنين نسخه اصيلي در ميان ما وجود دارد، برخي اما همچنان بر راه كج غرب‌ستايي خموش شده و سالك مي‌شوند؟
 
ارسال به شبکه های اجتماعی
کلید واژه های مطلب:
نظرات
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات دریافتی

آخرین اخبار

۱۳۹۷/۳/۲۱ - ۱۰:۲۸
کسب روزی حلال در گرمای بیش از53درجه ای راسک/از پختن تخم مرغ با گرمای خورشید تا دستان تاول زده رانندگان
رانندگان خطی شهرستان سرباز کسب روزی حلال در گرمای بیش از 53درجه ای راسک را راهی برای نزدیکی به خدا و تجربه روزه داری مسلمین در "شعب ابی طالب" میدانند.
۱۳۹۷/۳/۲۱ - ۱۰:۱۲
2 چاه آب شهر اسپکه نیکشهر خشک و آب جیره بندی شد
بخشدار لاشار نیکشهر در جنوب سیستان وبلوچستان و شماری از مردم شهر اسپکه مرکز این بخش گفتند که خشکسالی و گرمای طاقت فرسا سبب خشک شدن 2 حلقه چاه آب آشامیدنی این شهر شده و آب به صورت جیره بندی هر 2 روز ی...
۱۳۹۷/۳/۲۱ - ۱۰:۰۵
دردسر‌های خانم شهردار در شهرداری ورشکسته
واقعیت این است که جز کمک مالی به شهرداری‌ای مثل شهرداری من هیچ راه‌حلی وجود ندارد. می‌گویند درآمدزایی کنید، در شهری که مردم آن درگیر فقر هستند چگونه می‌توان درآمدزایی کرد؟ چه کاری انجام دهم که این‌ها ...
۱۳۹۷/۳/۲۱ - ۱۰:۰۰
خیران فنوج 400 میلیون ریال در جشن گلریزان کمک کردند
خیران شهرستان فنوج در جنوب سیستان و بلوچستان پرداخت 400 میلیون ریال را در جشن گلریزان برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد متعهد شدند.
۱۳۹۷/۳/۲۱ - ۰۹:۲۶
کار و تلاش با زبان روزه درشرایط سخت
گرمای بیش از حد، مانع از انجام فرایض دینی و کار و تلاش مردم مومن و‌ روزه‌ دار این استان نشده است.
۱۳۹۷/۳/۱۸ - ۱۱:۲۱
راهپیمایی روز قدس در دمای 47درجه ای راسک/ فریاد مرگ بر اسرائیل در آسمان سرباز طنین انداز شد
مردم روزه‌دار و شهید پرور شهرستان سرباز امروز در آخرین جمعه ماه رمضان، همزمان با روز جهانی قدس فریاد مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا سردادند.
۱۳۹۷/۳/۱۷ - ۲۲:۰۳
روز قدس زمانی برای نمایش اقتدار و اتحاد مسلمین/حضور در راهپیمایی آخرین جمعه ماه رمضان واجب و لازم است
علمای اهل سنت شهرستان سرباز با دعوت از عموم مردم روزه دار و ولایت مدار ایران اسلامی برای شرکت پرشور در راهپیمایی روز قدس، این روز بزرگ را زمان اعلام نفرت و انزجار همه مسلمین جهان نسبت به صهیونیسم دانس...
۱۳۹۷/۳/۱۷ - ۲۲:۰۱
اعلام زمان و مکان راهپیمایی روز قدس در راسک/حضور پرشور ملت، سیلی اسلامی بر صورت استکبار جهانی است
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان سرباز گفت: مردم ولایت مدار ایران اسلامی امسال هم همچون همیشه با حضور پرشور در راهپیمایی روز قدس سیلی محکمی بر صورت استکبار جهانی و حامیان آنان خواهند زد.
۱۳۹۷/۳/۱۷ - ۲۱:۵۹
عکس نوشته/روز جهانى قدس در کلام امام و رهبری
مجموعه ای از بیانات امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در قالب عکس نوشته منتشر شد.
۱۳۹۷/۳/۱۶ - ۱۱:۵۰
سفری خاطره انگیز به شهرستان نیکشهر/سیستان و بلوچستان بهشت طبیعی و تاریخی کشور
شهرستان نیکشهر با جاذبه های گردشگری شهرستان نیکشهر، این روزها مقصد بسیاری از گردشگران است
بیشتر

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها