سه شنبه ۲۸ آیان ۱۳۹۸
سرویس : سیاسی
زمان : ۱۳۹۶/۳/۱۴ - ۲۲:۱۴
شناسه خبر: ۴۲۸۱۴۵
 
رقیب‌هراسی در انتخابات خلاف مبانی امام(ره) بود/ سند 2030 بدتر از کاپیتالاسیون است/ ورود رهبری به 2030 نتیجه کم‌کاری خواص بود
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: رقیب‌هراسی از تکنیک‌های دموکراسی غربی در انتخابات است که در کشور پیاده شد که با مبانی امام راحل(ره) مخالف است.

به گزارش پاپایا، به نقل از مشرق، حجت‌الاسلام علی سعیدی صبح امروز در جمع برخی از نخبگان اصفهان با تسلیت ارتحال ملکوتی حضرت امام (ره) اظهار کرد: انتخاباتی که انجام گرفت پیشینه آن به گذشته برمی‌گردد و یکسری از واقعیت‌ها را برای ما روشن کرد، که اگر چاره‌اندیشی نکنیم این انقلاب به سرنوشت انقلاب‌های پیشین گرفتار خواهد شد.

وی با بیان اینکه پنج مقطع تاریخی داریم، که از سه مقطع آن عبور کردیم، مقطعی که در آن هستیم و یکی هم در آینده قرار خواهد گرفت، افزود: بعثت به عنوان آغاز اسلام، غدیر امتداد و عاشورا احیای آن است مقطع چهارم که در آن هستیم، جمهوری اسلامی بسترساز جهانی شدن اسلام و ظهور حضرت مهدی(عج) است و قیام موعود(عج) پنجمین مرحله و آخرین مقطع است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان روایاتی از امام کاظم(ع) و امام باقر(ع) که جمهوری اسلامی را زمینه‌ساز ظهور می‌دانند، گفت: همه چیز در حال حاضر به جمهوری اسلامی ایران گره خورده که بر اساس این روایات طرفداران ولایت اصیل سختی‌هایی را در پیش دارند که باید خود را در برای آن آماده کنند.

وی با بیان اینکه این روایات هم بشارت و امید است و هم بیم چون تهدید جدی است، تصریح کرد: پس از انقلاب ما با چالش‌هایی روبرو بوده‌ایم، از جمله چالش نهضت آزادی در دولت موقت، بنی‌صدر و منافقین، باند سیدمهدی هاشمی، تکنوکرات‌ها، اصلاح‌طلبان سکولار، احمدی‌نژاد و نوسازی انجمن حجتیه و اعتدال که در حقیقت در مقابل انقلابی‌گری بوده است.

سعیدی این چالش‌ها را اعتقادی و برآیند آن‌ها را ساختاری و رفتاری دانست و افزود: اینکه گفته می‌شود امیدواریم شعار مرگ از شعارهای ما برداشته شود و یا اینکه گفته می‌شود جمهوری دموکراتیک ایران ریشه در اعتقاداتشان دارد.

وی با بیان اینکه امام راحل(ره) فرمودند جمهوری اسلامی یک نظام کامل و بر مبنای اسلام است و همه‌چیز در آن قرار دارد، تأکید کرد: در دوره بازرگان یک نظریه‌ای در مقابل امام راحل(ره) مطرح شد که اسلام فقط مجموعه عبادی است و برنامه‌ای  برای اداره جامعه ندارد.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به فعالیت 10 ساله حلقه نیاوران، گفت: همزیستی مسالمت‌آمیز با غرب نتیجه فعالیت این حلقه است؛ آن‌ها معتقدند نباید با غرب مقابله کنیم؛ خروشچف و گورباچف هم همین اعتقاد را داشتند و با غرب به تعامل پرداختند و نتیجه آن فروپاشی شوروی شد.

وی در ادامه افزود:در حال حاضر چند جبهه متشکل از چند گروه تحت عنوان خط امام شکل گرفته که باورها و گفتمان و عملکرد آنان با آرمان‌های حضرت امام (ره) در تقابل است.

سعیدی گفت: امروزه این جبهه، خود را به عنوان جناح داخلی معرفی می‌کنند و مشکل اینجاست که برخی از خواص هم این موضوع را پذیرفته‌اند و با توجیه طرفداری نکردن از جناح در مقابل آن‌ها موضع نمی‌گیرند.

وی تأکید کرد: در تاریخ اسلام هم مشکل ما همین بود که امیر المؤمنین(ع) در مقابل طلحه و زبیر به عنوان یک جناح معرفی شد و مسلمانان از امثال ابوموسی اشعری‌ها که در دفاع از اصل اسلام کنار کشیدند، ضربه‌های زیادی خوردند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: این جبهه مشترکاتی دارد که اولین آن تغییر محاسبات در مورد مبانی و اصول، سیاست‌های کلان و نگرش به دشمن است و دومین نقطه مشترک آن حرکت به سمت انقلابی‌زدایی از انقلاب، مقدسات، نهادها و شخصیت‌هاست.

وی با بیان اینکه عده‌ای می‌گویند انقلاب تاریخ دارد و از سال 42 شروع شده و سال 57 تمام می‌شود، هشدار داد: آن‌ها می‌خواهند حتی واژه انقلاب را تحریف کنند؛ انقلاب یعنی قیام الله و این زمان ندارد و تمام انبیاء و ائمه انقلابی بودند.

سعیدی ادامه داد: غرب‌گرایی سومین نقطه مشترک این جبهه است؛ متأسفانه ما داریم مؤلفه‌های دموکراسی غربی را در کشور پیاده می‌کنیم؛ رقیب‌هراسی از تکنیک‌های دموکراسی غربی در انتخابات است که در کشور پیاده شد؛ آیا اگر در آمریکا از خدعه و فریب و نیرنگ استفاده می‌شود ما هم باید استفاده کنیم، این‌ها با مبانی امام راحل (ره) مخالف است.

وی در ادامه عنوان کرد: استفاده از قدرت یکی دیگر از محورهای دموکراسی غربی است و مورد دیگر استفاده از پول است که کاملا با سیاست‌های امام راحل(ره) مخالف است؛ رئیس دولت اصلاحات می‌گوید برای آنکه پیشرفت کنیم راهی جز غرب و پذیرش کامل آن نداریم.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: نقطه مشترک بعدی تبعیت گزینشی از ولایت فقیه و نگاه نفاقی به ولی فقیه است جایی که به نفعشان باشد می‌پذیرند و اگر نباشد نمی‌پذیرند و با سیره امام راحل(ره) هم همین‌گونه برخورد می‌کنند؛ تلاش جدی برای رابطه با آمریکا و کاهش قدرت دفاعی از دیگر مشترکات این جبهه است.

وی خاطرنشان کرد: نقطه مشترک بعدی حرکت به سمت اقتصاد آزاد است درحالی که رهبری بر روی حرکت به سمت آزادی اقتصادی تأکید دارند؛ نقطه مشترک بعدی این است که می‌گویند شما چه کار به سوریه و عراق دارید و نقطه مشترک بعدی عدم اعتقاد دین در جامعه است که این چالش‌ها در 5 بخش نمود دارد و از جمله نمود آن تقابل در سیاست خارجی، اقتصاد، تیم اداره کشور و فرهنگ می‌شود.

سعیدی در پاسخ به پرسش یکی از حضار در رابطه با سند 2030 گفت: این سند بدتر از کاپیتالاسیون است و آقایان ابتدا می‌گفتند امضا نشده بعد گفتند جلوی اجرای آن را گرفتیم.

وی در پایان افزود: اینکه رهبری خود ورود کردند نتیجه کم‌کاری خواص است، اگر خواص وظیفه خود را انجام داده بودند افکار عمومی روبروی این سند می‌ایستاد.

ارسال به شبکه های اجتماعی
نظرات
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات دریافتی

آخرین اخبار

۱۳۹۷/۵/۹ - ۰۹:۳۶
دلنوشته سرلشکر جعفری/ همگان منتظرتصمیمات انقلابی رئیس جمهور هستند
فرمانده کل سپاه طی دلنوشته ای خطاب به رئیس جمهور تاکید کرد: همگان منتظر تصمیمات انقلابی رئیس جمهور منتخبشان هستند تا از این درگاه نور امیدی به دلهای با ایمانشان بتابد.
۱۳۹۷/۵/۸ - ۱۱:۱۰
دستگاه‌های قضایی با مفسدان اقتصادی برخورد انقلابی کنند/ مردم به عنوان مهمترین سرمایه انقلاب و نظام، از دستگاه قضایی پشتیبانی می‌کنند
سردار غیب‌پرور گفت: مردم خواستار برخورد قاطع و انقلابی مسئولان کشور با مفسدان اقتصادی هستند و قطعاً از اقدامات انقلابی مسئولان و دستگاه‌ قضایی حمایت می‌کنند.
۱۳۹۷/۵/۶ - ۰۶:۵۹
خسارت یک میلیاردی باران به شبکه برق رسانی سرباز و سراوان/سه کودک در سیلاب جنوب استان غرق شدند/ذخیره سازی 7میلیون متر مکعبی آب پشت سدهای سیستان و بلوچستان/چاه های استان جانی دوباره گرفت
بارش باران که از 25تیرماه در شهرستان های جنوبی سیستان و بلوچستان آغاز شده و همچنان به صورت پراکنده تداوم دارد، باعث طراوت طبیعت این مناطق شد و غبار را از چهره این استان شست.
۱۳۹۷/۵/۶ - ۰۵:۲۳
مدیریت حاشیه‌نشینی بدون حل مشکل مهاجرت ممکن نیست/ ایجاد اشتغال پایدار حلال مشکلات استان/اشتغال پایدار زمینه ساز تامین امنیت است/ تامین امنیت، پیش فاکتور حل مشکلات روستاییان
سرپرست پیشگیری های امنیتی و وضعی دادگستری کل استان سیستان و بلوچستان گفت: مسئولان باید از نزدیک با مشکلات روستائیان و حاشیه نشینان مناطق مختلف استان آشنا شوند و این مهم نیز تنها با حضور در جمع آنان می...
۱۳۹۷/۵/۶ - ۰۵:۰۵
کورین نقطه طلاقی شهادت و ذلت/حافظان امنیت تا ابد زنده و جاویدهستند/حفاظت از میهن وظیفه هر ایرانی است
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با تبریک و تسلیت شهادت دو تن از حافظان امنیت در منطقه کورین، گفتند: امنت امروز حاصل جان فشانی و گذشت غیور مردان و فرزندان پاک انقلاب است و همه باید برای حفظ این امنیت ت...
۱۳۹۷/۵/۵ - ۲۰:۱۷
شهادت یک مرزبان در مرز جکیگور + تصویر
شهید مجتبی عارفی از پرسنل هنگ مرزی جکیگور حین خدمت‌رسانی به مرزبانان و پاسداری از مرز‌های جمهوری اسلامی ایران در هنگ مرزی جکیگور آسمانی شد.
۱۳۹۷/۵/۳ - ۰۶:۳۲
فعالیت گروهک های معاند و حمل سلاح های غیرمجاز بزرگترین مشکل منطقه/بازگشایی گذرگاه های مرزی نقش مهمی در بهبود معیشت و افزایش امنیت دارد/راهکارهای پیشگیرانه باید در کنار موارد تنبیهی به کارگیری شود
دادستان شهرستان سرباز گفت: استفاده از ظرفیت گذرگاه های مرزی میتوان نقش مهمی در بهبود معیشت مردم داشته باشد و جلوی پیوستن جوانان این منطقه به گروهک های معاند را سد کند.
۱۳۹۷/۵/۳ - ۰۶:۲۰
حفظ حجاب بهترین راه برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی/عفاف و حیا، تنها مختص زنان نیست/ ترویج بی حجابی از مهمترین نقشه های استکبار جهانی است
معاون فرهنگی دادگستری کل استان سیستان و بلوچستان گفت: حجاب و عفاف بهترین راه برای دوری از گناه و حفظ خانواده ها از آسیب های اجتماعی است و تضمین کننده امنیت روانی جامعه می‌باشد.
۱۳۹۷/۵/۲ - ۰۹:۰۰
لزوم آسفالت 700 کیلومتر از راه‌های روستایی
سرپرست فرمانداری شهرستان سرباز گفت: 700 کیلومتر از راه‌های روستایی این شهرستان نیازمند تخصیص اعتبار، زیرسازی و آسفالت هستند.
۱۳۹۷/۵/۲ - ۰۸:۲۸
شورای نگهبان چشم بیدار ملت و حافظ نظام اسلامی/شورای نگهبان نمادی از مردم سالاری دینی است
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: جایگاه ویژه شورای نگهبان موجب شده تا به عنوان بهترین نگهبان در برابر نقشه های دشمنان عمل کرده و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را از آسیب های دا...
بیشتر

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها