دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
سرویس : یادداشت
زمان : ۱۳۹۶/۲/۳۱ - ۰۹:۳۶
شناسه خبر: ۴۲۸۰۴۴
 
سبزعلیپور مطرح کرد
۱۶ میلیون رأی قابل احترام که روحانی نمی‌تواند بی تفاوت از کنارش بگذرد
آقای روحانی و دولتمردانش باید این واقعیت را درک کنند که در مقابل شان حدود شانزده میلیون رأی قابل احترام نیز وجود دارد که قطعاً آن رأی دهندگان فامیل یا دوست نامزد رقیب نبوده اند و غالباً بدلیل نارضایتی از عملکرد دولت یازدهم، حامی نامزد رقیب شده اند.

به گزارش پاپایا، به نقل از تسنیم، محمد رضا سبزعلیپور رئیس مرکز تجارت جهانی ایران و رئیس شورای سیاستگذاری اقتصاد مقاومتی و بخش خصوصی طی یادداشتی به قلم خود نوشت: میزان رأی مردم است و بس. از همین رو ضمن ارج نهادن به تک تک آراء مردم شریف ایران که به واقع با حضور پر شور خود در عرصه انتخابات، حماسۀ بی نظیری آفریدند و به حکم ادب بر خود واجب میدانم تا به منتخب اکثریت مردم یعنی آقای روحانی تبریک عرض نموده و موفقیت ایشان در به ثمر رساندن برنامه هایشان را از درگاه خداوند یکتا خواستار باشم.

هر چند که میدانم دولت دوازدهم آقای روحانی هم به موازات دولت یازدهم با همان سیاستهای قبلی به حرکت خود ادامه خواهد داد و اطمینان دارم که چندان اتفاق مثبت و خاصی در دولت بعدی ایشان نیز رخ نخواهد داد اما باتوجه باینکه آقای روحانی در اولین گفتگوی تلویزیونی خود پس از پیروزی در انتخابات با مردم ایران اظهار داشتند که از این به بعد رئیس جمهور تمام ملت ایران خواهند بود و از همۀ مردم برای پیشبرد برنامه هایشان یاری طلبیدند از همین رو بنده نیز ایشان را رئیس جمهور خود دانسته و تمام دانسته ها و ذهنیت های گذشته خودم در بارۀ ایشان و دولت یازدهم را از ذهنم پاک میکنم و با حسن نیت به درخواست و ندای آقای روحانی لبیک میگویم.

لکن امیدوارم جناب آقای روحانی در دولت آیندۀ خود، با کابینه ای متفاوت و متشکل از مدیران جوان، متخصص و متعهد بتواند برنامه های جدید خویش را به پیش برد و ضعفهای کابینۀ دولت فعلی را نیز مرتفع نمایند.

زیرا جناب آقای روحانی و دولتمردان ایشان باید این واقعیت را بخوبی درک کنند که در مقابل شان حدود شانزده میلیون رأی قابل احترام نیز وجود دارد که قطعاً آن رأی دهندگان فامیل یا دوست نامزد رقیب نبوده اند و غالباً بدلیل نارضایتی از عملکرد دولت یازدهم، حامی نامزد رقیب شده اند لکن هر لحظه این پتانسیل وجود دارد که آن شانزده میلیون رأی مخالف به بیست و شش میلیون رأی مخالف هم مبدل شوند پس هنر آقای روحانی و دولت دوازدهم این است که با عملکرد مثبت خود، این شانزده میلیون را به شش میلیون و یا کمتر از این نیز کاهش دهند.

ضمناً توقع همگان بر این است تا جناب آقای روحانی بعنوان رئیس جمهور ایران اسلامی به تمام وعده ها و قولهای داده شده خود در ایام تبلیغات انتخاباتی جامعه عمل بپوشانند و تک تک آنان را از قوه به فعل تبدیل نماید، در همین راستا انتظار داریم تا مشکلات اقتصادی گذشته رفع، رکود اقتصادی برطرف، نرخ تورم در عمل کاهش، بیکاری ریشه کن و اشتغال چشمگیری برای بیکاران در طی هر سال ایجاد، ریشه فساد و تجمل گرایی خشکانده و مشکل مسکن مهر برطرف و پروژه های نیمه تمام تکمیل گردد، موانع ازدواج جوانان مرتفع، نشاط و شادی بر جامعه حاکم، مشکل سپرده گذاران مؤسسات مالی و اعتباری حل و فصل، تمام تحریمهای اعمال شده برعلیه کشورمان (اعم از تحریمهای هسته ای، موشکی و حقوق بشری) بطور کامل برداشته شوند، مشکلات محیط زیستی برطرف گردد و همچنین نه تنها در دولت آینده به هیچ سفارت خارجی در ایران حمله نشود بلکه رابطه سیاسی و اقتصادی ایران با تمام کشورهای جهان (بغیر از رژیم صهیونیستی) برقرار و ارتقاء یابد و دهها وعدۀ دیگر...

فلذا مطمئنم که این جمعیت بزرگ بیست و سه میلیونی به عشق تحقق همین وعده ها رأی خود را به صندوقها انداختند و امروز از پیروزی در انتخابات شادمان هستند و در حال جشن و پایکوبی میباشند اما آقای روحانی و دولت جدیدش باید طوری عمل کنند که شادی مردم فقط یکی دو روز نباشد بلکه تمام مدت چهار سال از انتخاب خود شاد و مسرور باشند. لکن چنانچه آقای روحانی وعده ها و قولهای جدید خود را محقق ننمایند قطعاً ضربۀ محلکی به ریشۀ اصلاح طلبان و اعتدالیون خواهند زد بطوریکه اعتماد مردم به این گروه ها از بین خواهد رفت و به این زودی ها دیگر دولتی اعتدال گرا و اصلاحاتی در ایران بر سرکار نخواهد آمد!!!

اما اگر خوش قول باشند و به وعده های داده شده عمل کنند و رئیس جمهوری انتقادپذیر باشند و دولتی را فرماندهی کنند که آستانه تحملش در برابر منتقدین بالا باشد قول میدهم که در مدت زمانی کوتاه، آقای روحانی از یک مقام سیاسی صرف به یک شخصیت سیاسی و چهرۀ محبوب مبدل خواهند شد که در پایان دولت دوازدهم بطور قطع دست هرکس را بعنوان نامزد ریاست جمهوری سیزدهم بلند کرده و از او حمایت کند بدون شک رأی ملت ایران بنام وی در صندوقها ریخته خواهد شد، اما باز هم تأکید میکنم به شرط و شروط ها و تمام پیش بینی های حقیر بستگی به خوش قولی و تحقق وعده های داده شده دارد.

در خاتمه با حسن نیت تمام آمادۀ یاری رئیس جمهور منتخب جهت تحقق وعده هایشان هستیم و پیشاپیش دست یاری خویش را به سمت آقای روحانی دراز میکنیم.

ایام به کام

محمدرضا سبزعلیپور

رئیس مرکز تجارت جهانی ایران

انتهای پیام//                 

ارسال به شبکه های اجتماعی
نظرات
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات دریافتی

آخرین اخبار

۱۳۹۷/۵/۹ - ۰۹:۳۶
دلنوشته سرلشکر جعفری/ همگان منتظرتصمیمات انقلابی رئیس جمهور هستند
فرمانده کل سپاه طی دلنوشته ای خطاب به رئیس جمهور تاکید کرد: همگان منتظر تصمیمات انقلابی رئیس جمهور منتخبشان هستند تا از این درگاه نور امیدی به دلهای با ایمانشان بتابد.
۱۳۹۷/۵/۸ - ۱۱:۱۰
دستگاه‌های قضایی با مفسدان اقتصادی برخورد انقلابی کنند/ مردم به عنوان مهمترین سرمایه انقلاب و نظام، از دستگاه قضایی پشتیبانی می‌کنند
سردار غیب‌پرور گفت: مردم خواستار برخورد قاطع و انقلابی مسئولان کشور با مفسدان اقتصادی هستند و قطعاً از اقدامات انقلابی مسئولان و دستگاه‌ قضایی حمایت می‌کنند.
۱۳۹۷/۵/۶ - ۰۶:۵۹
خسارت یک میلیاردی باران به شبکه برق رسانی سرباز و سراوان/سه کودک در سیلاب جنوب استان غرق شدند/ذخیره سازی 7میلیون متر مکعبی آب پشت سدهای سیستان و بلوچستان/چاه های استان جانی دوباره گرفت
بارش باران که از 25تیرماه در شهرستان های جنوبی سیستان و بلوچستان آغاز شده و همچنان به صورت پراکنده تداوم دارد، باعث طراوت طبیعت این مناطق شد و غبار را از چهره این استان شست.
۱۳۹۷/۵/۶ - ۰۵:۲۳
مدیریت حاشیه‌نشینی بدون حل مشکل مهاجرت ممکن نیست/ ایجاد اشتغال پایدار حلال مشکلات استان/اشتغال پایدار زمینه ساز تامین امنیت است/ تامین امنیت، پیش فاکتور حل مشکلات روستاییان
سرپرست پیشگیری های امنیتی و وضعی دادگستری کل استان سیستان و بلوچستان گفت: مسئولان باید از نزدیک با مشکلات روستائیان و حاشیه نشینان مناطق مختلف استان آشنا شوند و این مهم نیز تنها با حضور در جمع آنان می...
۱۳۹۷/۵/۶ - ۰۵:۰۵
کورین نقطه طلاقی شهادت و ذلت/حافظان امنیت تا ابد زنده و جاویدهستند/حفاظت از میهن وظیفه هر ایرانی است
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با تبریک و تسلیت شهادت دو تن از حافظان امنیت در منطقه کورین، گفتند: امنت امروز حاصل جان فشانی و گذشت غیور مردان و فرزندان پاک انقلاب است و همه باید برای حفظ این امنیت ت...
۱۳۹۷/۵/۵ - ۲۰:۱۷
شهادت یک مرزبان در مرز جکیگور + تصویر
شهید مجتبی عارفی از پرسنل هنگ مرزی جکیگور حین خدمت‌رسانی به مرزبانان و پاسداری از مرز‌های جمهوری اسلامی ایران در هنگ مرزی جکیگور آسمانی شد.
۱۳۹۷/۵/۳ - ۰۶:۳۲
فعالیت گروهک های معاند و حمل سلاح های غیرمجاز بزرگترین مشکل منطقه/بازگشایی گذرگاه های مرزی نقش مهمی در بهبود معیشت و افزایش امنیت دارد/راهکارهای پیشگیرانه باید در کنار موارد تنبیهی به کارگیری شود
دادستان شهرستان سرباز گفت: استفاده از ظرفیت گذرگاه های مرزی میتوان نقش مهمی در بهبود معیشت مردم داشته باشد و جلوی پیوستن جوانان این منطقه به گروهک های معاند را سد کند.
۱۳۹۷/۵/۳ - ۰۶:۲۰
حفظ حجاب بهترین راه برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی/عفاف و حیا، تنها مختص زنان نیست/ ترویج بی حجابی از مهمترین نقشه های استکبار جهانی است
معاون فرهنگی دادگستری کل استان سیستان و بلوچستان گفت: حجاب و عفاف بهترین راه برای دوری از گناه و حفظ خانواده ها از آسیب های اجتماعی است و تضمین کننده امنیت روانی جامعه می‌باشد.
۱۳۹۷/۵/۲ - ۰۹:۰۰
لزوم آسفالت 700 کیلومتر از راه‌های روستایی
سرپرست فرمانداری شهرستان سرباز گفت: 700 کیلومتر از راه‌های روستایی این شهرستان نیازمند تخصیص اعتبار، زیرسازی و آسفالت هستند.
۱۳۹۷/۵/۲ - ۰۸:۲۸
شورای نگهبان چشم بیدار ملت و حافظ نظام اسلامی/شورای نگهبان نمادی از مردم سالاری دینی است
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: جایگاه ویژه شورای نگهبان موجب شده تا به عنوان بهترین نگهبان در برابر نقشه های دشمنان عمل کرده و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را از آسیب های دا...
بیشتر

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها