چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷
یادداشت /
طرح تعادل بخشی تنها فرصت باقیمانده برای نجات آب‌های زیرزمینی
یادداشت اقتصادی

بدون تردید منابع آب‌های زیرزمینی موهبتی است که بهره‌برداری صحیح از آن می‌تواند منشا توسعه و پیشرفت بسیار باشد، اما تجربه بسیار ناخوشایندی در حکمرانی آب و مدیریت منابع آب زیرزمینی در ایران حاصل شده که موجب وارد آمدن آسیب‌های جدی به این ذخایر استراتژیک و ارزشمند شده است.
دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۰۶:۰۰:۰۰
چیزی جز هدایت در جاده انقلاب از جانشین خمینی ندیده‌ایم
یادداشت/ حمید رسایی

نماینده مردم تهران در مجلس نهم نوشت: جانشین خمینی را بیش از 27 سال است که در کوران ها و طوفان ها آزموده ایم و جز هدایت در جاده انقلاب خمینی، چیزی ندیده ایم، برای همین او را خضر زمانه خود می دانیم.
چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵ - ۰۱:۱۲:۰۸
مسئولیت‌پذیری در حادثه ریو و فاجعه منا؛ شاخص مردم سالاری در حاکمیت‌ها
/یادداشت مهمان/

صدها سایت خبری نحوه مجروح شدن و جانباختن این عزیز را در ریو گزارش کردند و پرچم کشورمان نیمه افراشته شده و در برابر دیدگان جامعه بین الملل منجمله اعضای هیات ورزشی عربستان در مراسم اختتامیه به احترام مرحوم گلبارنژاد یک دقیقه سکوت اعلام می گردد.
جمعه ۲ مهر ۱۳۹۵ - ۰۵:۰۲:۰۰
ورود سردفتران به عرصه رسانه غیرقانونی اما پر منفعت برای جامعه
یادداشت مهمان/

سردفتران اسناد رسمی آگاه به مسائل حقوقی به خصوص عرصه معاملات و نقل و انتقالات اموال به شمار می‌آیند و ورود آنها به عرصه رسانه‌ می‌تواند منجر به افزایش سطح آگاهی حقوق جامعه شود هر چند که این موضوع غیرقانونی است.
شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۳:۴۵:۳۵
خروجی FATF ورودی داعش است
حسین شریعتمداری/

مدیرمسئول کیهان در مشهد گفت: خروجی FATF، ورودی داعش است برای اینکه شما خودتان را از اقتدار تهی می‌کنید، وقتی کشور از اقتدار خالی شد، تبدیل به لقمه‌ای می‌شویم که برای بلعیده شدن توسط دشمن آماده است.
چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۳:۵۸:۱۵
انبوه‌سازی؛ معضل یا رفع مشکل؟!
یادداشت

هرچه انبوه‌سازی در سطح منطقه و یا حتی در سطح کلان شکل بگیرد بر بستر بیماری‌ها و مشکلات و آلودگی‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی و کالبدی دامن می‌زند.
شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۱:۴۴:۴۱
بانک‌های داخلی بازوی اجرایی غرب در تحریم علیه ایران شدند

برخی بانک‌های کشور در مسیر اجرای توافق با FATF خود تحریمی را آغاز کرده‌اند و در این مسیر تحریم افراد حقیقی یا حقوقی که ظالمانه مورد تحریم غرب قرار گرفته بودند در اقدامی عجیب و قابل تامل از جانب بانک‌های داخلی نیز آغاز شده است.
پنج شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۶:۳۹:۰۰
چرا رهبر انقلاب از عبارت شجره ملعونه استفاده کردند؟
| یادداشت |

در بخشی از پیام حج رهبر انقلاب در توصیف آل‌سعود، از اصطلاح «شجره‌ی ملعونه» استفاده شده است.
دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۶:۰۲
«بیژن ارژن» پهلوان معرفت
یادداشت/ مصطفی محدثی‌خراسانی

انتخاب رباعی به عنوان قالب غالب شعر بیژن ارژن بی حکمتی نبوده و او آگاهانه در این قالب رحل اقامت افکنده و به گشت و گذار می پردازد چرا که به قول خودش در این رباعی، دنیایی حرف را دراین چهار مصراع می ریزد و به جان مخاطب منقل می‌کند.
شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۶:۰۵:۰۰
آقای مطهری با سازمانی که علاوه بر اقدام نظامی به سوی دشمن رفته و خیانت کرده چه باید کرد؟
یادداشت مهمان/

آقای مطهری با سازمانی که علاوه بر اقدام نظامی علیه انقلاب، در جنگ تحمیلی به سوی دشمن رفته و صدها خیانت را در جریان دفاع مقدس در پرونده خود دارد و آن روز آن گونه کشور را از نظر نظامی با چالش جدی روبرو ساخته بود باید چگونه رفتار کرد؟
چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۱:۲۵:۲۷