یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶
یادداشت /
چهار تذکر رهبر انقلاب در مرقد امام (ره)

سخنرانی مقام معظم رهبری در حرم امام با تاکید ویژه بر "انقلابی گری "و خطاب به جوانان، نقطه عطف در جلوگیری از حرکت نظام به سمت"عرفی گرایی"و"جمهوری اسلامی اسمی"بود.
یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۳:۴۰
اجماع دشمنان ایران با بودجه‌های چند صد میلیاردی و افق‌های دیپلماسی کشور
یادداشت/

در وضعیتی که بیکاری و رکود اقتصادی در اکثر صنایع اقتصادی و تولیدی حاکم است و اجماع دشمنان ایران در خارج با بودجه‌های چند صد میلیارد دلاری کشورهای عربی تشکیل شده، چگونه می‌توان افق‌های سیاست خارجی و اقتصادی کشور را برای سال‌های آتی ترسیم کرد؟
شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۹:۳۳
ابزار تزریق آرامش خداوند «زن» است
ترجمان زن/۱

در این بین طیفی از زنان هم هستند که علی رغم داشتن احساس مادری و عشق همسری، در گیر و دار تحولات زندگی به نقش‌های اجتماعی‌شان پناه برده و در هجوم ناملایمات زندگی شخصیشان را پشت تعهدات اجتماعی خود پنهان کرده اند.
شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۷:۴۶
نسبت حکمرانی خوب با بودجه کل کشور
/یادداشت/ محمد کاظم انبارلویی

گزارش تفریغ بودجه سال‌های ۹۲ و ۹۳ و ۹۴ نشان می دهد که دولت در اجرای احکام و تبصره‌های بودجه‌ای که خود به مجلس برده توفیق چندانی نداشته است و بیش از ۶۰ درصد این احکام یا اجرا نشده، یا غلط اجرا شده یا به اهداف مورد نظر دست نیافته است.
شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۶:۲۶
۱۶ میلیون رأی قابل احترام که روحانی نمی‌تواند بی تفاوت از کنارش بگذرد
سبزعلیپور مطرح کرد

آقای روحانی و دولتمردانش باید این واقعیت را درک کنند که در مقابل شان حدود شانزده میلیون رأی قابل احترام نیز وجود دارد که قطعاً آن رأی دهندگان فامیل یا دوست نامزد رقیب نبوده اند و غالباً بدلیل نارضایتی از عملکرد دولت یازدهم، حامی نامزد رقیب شده اند.
یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۶:۳۷
تنوع شیوه‌های پرداخت موبایلی، لازمه بهبود فضای کسب و کار
/یادداشت اقتصادی/

تلفن همراه امروزه نقش فراتر و گسترده تری از یک ابزار ارتباطی برای ارتباطات تلفنی و متنی بازی می کند. این وسیله که در گذشته ای نه چندان دور یک ابزار لوکس و فانتزی در زندگی شمرده می شد.
یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۵:۱۵
اهداف تاکتیکی و استراتژیک اقدامات نظامی واشنگتن در غرب آسیا
یادداشت/

اکنون که موازنه قوا در سوریه به نفع محور مقاومت تداوم می‌یابد، آمریکا با تداوم رویکرد نظامی خود به دنبال مقابله جدی با موازنه کنونی در سوریه است.
یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۳:۱۷
بدهکاران نفتی در دولت یازدهم!
یادداشت/ محمدکاظم انبارلویی

سوال کلیدی در این مورد این است که آیا ۲.۶ میلیارد دلار بدهی بابک زنجانی که وثیقه هم سپرده است کوچکتر از بدهی ۴.۱ میلیارد دلاری یک شرکت خارجی است؟ چرا در مورد اولی این همه هیاهوست و در دومی حتی نام شرکت برده نمی شود؟
شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۹:۱۸
خزانه خالی در پسا برجام
یادداشت/ غلامرضا انبارلویی

با گذشت بیش از ۱.۵سال از امضای برجام با یک حساب سرانگشتی (۵۴۷×۱۷۰ میلیون دلار) مبلغ ۹۲ میلیارد دلاری که قرار بود ما ضرر نکرده، بلکه سود کنیم، کجاست. اما اکنون با امضاء برجام که دیگر نباید خزانه کشور خالی بماند، اما مانده چرا؟
جمعه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۳:۰۲
«روحانی» چرا نامه اعتراض خود به فساد «کرسنت» را فراموش کرد؟!
یادداشت/محمد ایمانی

"یک نامه تاریخی را باید به یاد آقای روحانی آورد که اتفاقا موضوع اعتراض آن، عملکرد آقای زنگنه وزیر فعلی نفت و تیم اوست."
شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۵:۰۷:۰۰